Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Latvijas Zaļā punkta kampaņas “Nav, ko vilkt?” ietvaros LSK parakstījis labas gribas memorandu

16.septembrī 2020 Sociālais atbalsts

Tekstils bez pielietojuma, kas nonāk vidē vai sadzīves atkritumos, ir tikpat bīstams piesārņojuma avots kā plastmasa, riepas, baterijas un citi atkritumi. Sintētisko tekstilizstrādājumu sadalīšanās atkritumu poligonos var ilgt pat 200 gadu, un jāņem vērā, ka gandrīz divas trešdaļas visu tekstilšķiedru ir sintētiskas. Kā liecina statistikas dati, gada laikā 87% no visiem nederīgajiem un nolietotajiem pasaules tekstilizstrādājumiem nonāk atkritumu poligonos  – tiek aprakti vai sadedzināti, jo trūkst dzīvotspējīgu pārstrādes stratēģiju. 

Mudinot rast risinājumus tekstila atkritumu apjoma mazināšanai arī Latvijā, 10. septembrī tika atklāta AS “Latvijas Zaļā punkta” organizēta kampaņa “Nav, ko vilkt?”, kas atgādina – pirms iegādāties jaunu apģērbu, ir vērts pārskatīt savus skapjus, jo ikviens no mums var palīdzēt mazināt tekstila atkritumu radīto piesārņojumu. Pašā Rīgas centrā, Kronvalda parkā, atklāta vides instalācija – drēbju kalns, simbolizējot ik gadu Latvijas tirgū nonākušos tekstila apjomus, kas krājas iedzīvotāju skapjos vai atkritumu poligonos.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” ilgus gadus Latvijas iedzīvotājiem nodrošina humāno palīdzību, tās ietvaros aicinām iedzīvotājus ziedot sev nevajadzīgas, taču lietojamā kārtībā esošas drēbes, kas nonāk pie cilvēkiem, kuriem ikdienā tās var būt noderīgas. Tādā veidā apģērbam tiek dota otra dzīve un tas nenonāk atkritumos. Atbalstot tekstila izstrādājumu ilgtermiņa un atkārtotu lietošanu, kā arī rūpējoties par apkārtējo vidi, “Nav, ko vilkt?” kampaņas ietvaros LSK parakstījis labas gribas memorandu. 

Foto: Deep White

Tev varētu arī interēsēt:

Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku

29.septembrī 2020 Jaunieši
Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku, izkustoties un elpojot svaigu gaisu!

Pasaules sirds diena: parūpējies par savas sirds veselību, 12 ieteikumi

29. septembris: Pasaules sirds diena. Šodien īpaši aicinām parūpēties par savas sirds veselību un dalāmies ar 12 vienkāršiem ieteikumiem

SAC “Derpele” aktīvi noris pasākums “Jautrie starti rudens gaidās”

28.septembrī 2020 Sociālie centri
17. septembrī LSK SAC “Derpele” norisinājās pasākums "Jautrie starti rudens gaidās"

SAC “Derpele” kliente apbalvota ar Viestura ordeni

28.septembrī 2020 Sociālie centri
1. septembrī SAC "Derpele" ar Viestura ordeni tika godināta centra kliente Mihalīna Supe. 

Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts: ICRC aicina puses saudzēt civiliedzīvotājus

27.septembrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja ir noraizējusies par konflikta eskalācijas humāno ietekmi saskarsmes līnijā.

LSK Rīgas apriņķa komiteja godina asins Goda donorus

25.septembrī 2020 Komitejas
Svinīgā pasākumā sveikti asins Goda donori un vecbiedri - goda jubilāri.