Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Laikraksts “Diena”: “Sociālā palīdzība īpašos apstākļos”, intervija ar LSK ģenerālsekretāru Uldi Līkopu

29.aprīlī 2020 Sociālais atbalsts

Laikraksta “Diena” 2020. gada 29. aprīļa izdevumā publicēts raksts “Sociālā palīdzība īpašos apstākļos”. Intervijā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” ģenerālsekretārs Uldis Līkops komentē biedrības sniegto atbalstu Latvijas iedzīvotājiem.

“Šobrīd mēs daudzās vietās visā Latvijā ikdienā nodrošinām mājas aprūpes pakalpojumus, dienas centrus, krīzes centrus, naktspatversmes, sociālās aprūpes centrus, tajā skaitā arī ar ilgstošu sociālo pakalpojumu sniegšanu. Mūsu aprūpē ir arī atskurbtuves daudzviet valstī. Tāpat Eiropas Savienības atbalstītās pārtikas programmas savu darbību nav ne uz brīdi pārtraukušas, mēs – tieši otrādi – esam novērojuši zināmā mērā apjukušo un uztraukto cilvēku palielinātu interesi ne tikai par griķu un tualetes papīra krājumiem, bet arī šīm Eiropas pārtikas pakām. Lielākā apjomā esam spējuši nodrošināt nepārtrauktu palīdzības sniegšanu.”

“Tiesa, mums ir vairākas darbības jomas, kas saistībā ar pašreizējo ārkārtējo stāvokli apstājušās vai tiek sniegtas samazinātā apjomā. Tā ir pirmās palīdzības apmācība, esam apturējuši skolēnu pirmās palīdzības sacensību organizēšanu, kas tradicionāli katru gadu notiek pavasarī reģionos un rudenī valsts līmenī. Mēs esam pārcēluši uz nākamo gadu veselības un sociālās aprūpes darbinieku sporta spēles jeb veselības dienas, taču ikdienas darbi turpinās.”

“Sociālo pakalpojumu sniedzēji bija un ir arī šodien tādā pašā ierakumu līnijā kā mediķi, kā policisti. Gribu teikt lielu paldies visiem tiem cilvēkiem, kas ir turpinājuši šo savu darbu.”

Vienmēr vajag būt maksimāli mierīgiem. Mēs visus aicinām, arī medijus, nebaidīt cilvēkus, pieiet problēmām tādām, kādas tās ir, un risināt tās ienākšanas kārtībā. Būsim kopā, ja ne fiziski, tad garīgi.

Raksts lasāms arī laikraksta “Diena” mājaslapā: ŠEIT

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …

Paldies par atbalstu palīdzības sniegšanā COVID-19 apstākļos!

25.maijā 2020 Veselības veicināšana
Kā tiek ziņots, COVID-19 koronavīrusa izplatība Latvijā un daudzviet pasaulē mazinās.

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: pieteikšanās sākusies

25.maijā 2020 Uncategorized
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Aicinām pieteikties apmācībām, kas notiks jau šonedēļ: 28. un 29. maijā, Rīgā, Šarlotes ielā 1B (3. stāvā).  Pieteikšanās pa tālr. +371 27834274.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Daugavpils jaunieši čakli strādājuši, piedaloties Lielajā Talkā!

25.maijā 2020 Jaunieši
Paldies visiem, kas piedalījās šajā akcijā par spīti šī brīža situācijai valstī un pasaulē!