Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

KĀ SARKANAIS KRUSTS VISĀ EIROPĀ PALĪDZ PATVĒRUMA MEKLĒTĀJIEM UN BĒGĻIEM?

Foto no SK Eiropas savienības biroja arhīva
Foto no SK Eiropas savienības biroja arhīva

Šodien, 20. jūnijā, visā pasaulē tiek atzīmēta Bēgļu diena, taču pastiprināta uzmanība patvērumu meklētāju un bēgļu tēmai tiek pievērsta jau pēdējos pāris gadus, kopš saasinājušies bruņotie konflikti Tuvajos Austrumos un Āfrikas reģionos, kad tūkstošiem cilvēku spiesti pamest savas mājas un doties bēgļu gaitās.

2015.gada laikā dažādas Eiropas Savienības dalībvalstis kopumā saņēmušas 1,3 miljonus patvēruma pieprasījumus, tas šobrīd ir visaugstākais rādītājs, salīdzinot ar 2014. gadu. 2016. gadā līdz šim patvērumu lūguši 200 tūkstoši cilvēku.

Sarkanā Krusta nacionālās biedrības SK Eiropas savienības biroja virsvadībā uzskata, ka ,saistībā ar šiem notikumiem un lielo patvēruma meklētāju pieplūdumu, Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm ir jāattīsta un jāstiprina bēgļu tiesības. Ir pienācis laiks, kad īstermiņa ārkārtas aktivitātes krīzes risināšanā jānomaina ilgtspējīgai, pastāvīgai rīcībai un pasākumiem (avots, raksts angļu valodā SK Eiropas biroja mājas lapā, ŠEIT).

Sarkanais Krusts Eiropā jau sākotnēji un joprojām piedalās palīdzības sniegšanā bēgļiem un patvēruma meklētājiem. Piemēram, Vācijas un Zviedrijas SK sniedza pirmo palīdzību un nodrošināja ar medicīnisko aprūpi, ēdināšanu, apģērbiem, apaviem, segām, higiēnas precēm, psiholoģisko atbalstu. Tāpat, Vācijas un Zviedrijas kolēģi nodrošināja patvēruma meklētājus un bēgļus ar naktsmītnēm un patversmēm, meklēšanas dienestu un citiem padomiem, saistībā ar uzturēšanos konkrētajā valstī.  SK nacionālās biedrības realizē patvēruma meklētāju un bēgļu atbalsta programmas, lai veicinātu to integrēšanos konkrētās valsts sabiedrībā.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu, jau divus mēnešus veic nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu sociālo mentoru un sociālā darbinieka pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Tāpat, LSK Rīgā, Burtnieku ielā 37, atvēris humānās palīdzības punktu, kur palīdzību var saņemt ne tikai Latvijas iedzīvotāji, kas nonākuši krīzes situācijās, bet arī bēgļi un patvēruma meklētāji.

Vairāk par LSK darbību saistībā ar bēgļu un patvēruma meklētāju tēmu lasīt aicinām LSK mājaslapā www.redcross.lv/jaunumi, sadaļā “BĒGĻI UN PATVĒRUMA MEKLĒTĀJI”!

 

Ziņa publicēta 20.06.2016.

Tev varētu arī interēsēt:

Kampaņa “Brauc vesels!”: ievēro higiēnu, lietojot taksometru!

23.novembrī 2020 Veselības drošība
Stiprāki par vīrusu varam būt tikai mēs visi kopā.

Labdarības akcijā Latvijas trūcīgajām meitenēm saziedoti vairāk kā 200 000 higiēnas produktu

23.novembrī 2020 Sociālais atbalsts
Personīgu ziedojumu sniegusi kampaņas vēstnese, modele Karlīna Caune.

Kampaņas “Brauc vesels” ietvaros iedzīvotājiem Rīgā izdala bezmaksas sejas maskas

20.novembrī 2020 Veselības drošība
Šāda iniciatīva īstenota, jo sejas maskas jālieto ne tikai publiskās vietās un sabiedriskajā transportā.

LSK 102: sveicam svētkos!

20.novembrī 2020 Komitejas
20. novmebrī LSK atzīmē 102. dzimšanas dienu.

LSK SC “Gaiziņš” klienti pārbauda plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība un LSK nodrošināja bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozi SC “Gaiziņš”