Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Jūnijā sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts sniegts 111 patvēruma meklētājiem

Logo_LSK beglu menotru programma

Ziņa publicēta 14.07.2016.

Jau trīs mēnešus – kopš 2016.gada aprīļa, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) sociālais darbinieks un sociālie mentori ikdienā sniedz palīdzību patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”. Tie ir cilvēki, kas mērojuši tālu ceļu bēgļu gaitās, un kuru kopējais skaits Eiropā, pēc ANO bēgļu lietu aģentūras datiem, ir ap miljons cilvēkiem.

Jūnijā sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts Latvijā sniegts 111 personām, kuru vidū ir ģimenes ar bērniem no dažādām valstīm – Sīrijas, Afganistānas, Pakistānas, Irākas u.c.

Izzinātas ikkatra patvēruma meklētāja intereses un vajadzības, kā arī tiek meklēti praktiski risinājumi pamatvajadzību nodrošināšanai. Visām personām, kas līdz šim ieguvušas statusu, ir atrasti mājokļi – dzīvesvietas, kas ir pamatu pamats jaunas dzīves sākšanai Latvijā. Tāpat, aktīvi notiek darbavietu, izglītības iestāžu, medicīnisko pakalpojumu u.c. sadzīves jautājumu risinājumu meklēšana. Dažu ģimeņu bērni jau ikdienā apmeklē dienas centrus, kuros pavada laiku, iemācoties vietējās paražas un praktizē latviešu valodu ārpus noteiktā standarta – latviešu valodas obligātajiem kursiem. Klienti aktīvi vēršas LSK humānās palīdzības punktos un izmanto iespēju saņemt sev nepieciešamās drēbes, apavus, mājas tekstilu, sadzīves iekārtas jauno mājokļu iekārtošanai, bērnu ratus u.tml. lietas.

LSK mentore: “Pārsteigums un prieks strādāt ar cilvēkiem, kas ir motivēti integrēties Latvijā. Kopā esam ne tikai meklējuši risinājumus praktiskiem jautājumiem, bet arī bijuši uz brīvdabas pasākumiem ārpus Rīgas – tas ir veids, kā parādīt Latvijas vidi, kultūru un paražas, ne tikai par to teorētiski stāstot, bet arī iesaistot ikdienas sadzīvē. Mans personīgais ieguvums, darot šo darbu un rujānot ar cilvēkiem, kas redzējuši kara bailes un stāsta par piedzīvoto, mērojot tālo ceļu līdz Latvijai, ir apziņas rašanās, ka, neskatoties uz kultūru atšķirībām, katram cilvēkam vissvarīgākā ir drošība sev un savai ģimenei. Arī Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem, kas ir krīzes situācijā, nepieciešama tāda pati palīdzība un drošības sajūta. Galvenais ir cilvēcība.”

Šī procesa laikā esam sajutuši atsaucību no citām organizācijām un privātpersonām, kas vēlas palīdzēt problēmsituāciju risināšanā. Paldies arī valsts iestāžu pārstāvjiem, ar kuriem kopā strādājam vienota mērķa labā – palīdzēt cilvēkiem, kam akūti nepieciešama palīdzība, un pēc iespējas veiksmīgāk integrējot Latvijas sabiedrībā. LSK vārdā, izsakām pateicību ikvienam! Kopā varam palīdzēt!

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek sniegts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts pieejams periodā, kamēr persona vēl ir patvēruma meklētāja statusā, kā arī personām, kurām piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

Vairāk informācijas par LSK aktivitātēm bēgļu krīzes jautājumos pieejama ŠEIT.

Kontaktinformācija: Agnese Trofimova, Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja

E-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv, Tālr. +371 67686312

Tev varētu arī interēsēt:

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …

Paldies par atbalstu palīdzības sniegšanā COVID-19 apstākļos!

25.maijā 2020 Veselības veicināšana
Kā tiek ziņots, COVID-19 koronavīrusa izplatība Latvijā un daudzviet pasaulē mazinās.

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: pieteikšanās sākusies

25.maijā 2020 Uncategorized
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Aicinām pieteikties apmācībām, kas notiks jau šonedēļ: 28. un 29. maijā, Rīgā, Šarlotes ielā 1B (3. stāvā).  Pieteikšanās pa tālr. +371 27834274.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Daugavpils jaunieši čakli strādājuši, piedaloties Lielajā Talkā!

25.maijā 2020 Jaunieši
Paldies visiem, kas piedalījās šajā akcijā par spīti šī brīža situācijai valstī un pasaulē!