Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Jūnijā sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmuši 78 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

2019_LSK_Beglu_programma_Logo

Ziņa publicēta: 15.07.2019.

2019. gada jūnija mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 10 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2019. gada jūnijā saņēma 78 klienti, no tiem – 56, kas uzturējās Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, un 22 personas, kas patstāvīgi dzīvo Rīgā, no tiem: 16 sievietes, 41 vīrietis, 21 bērns.

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra – Rīgā,  LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja nodrošināt gan psihoemocionālo palīdzību, gan primāro vajadzību apmierināšanu. LSK turpināja apģērba, apavu sagādi klientiem, kā arī sniedza praktisku palīdzību sadzīvisku problēmu risināšanā, formalitāšu kārtošanā, piemēram, klientu pavadīšanu uz tiesu, došanos ar klientiem uz Sociālo dienestu, palīdzot atrast ģimenes ārstu u.c. 

LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori jūnijā strādāja arī ar atgrieztajām Sīrijas ģimenēm, kuras Latvijā no Vācijas[1], tika atgrieztas piespiedu kārtā. 2019. gada 4.jūnijā PMC ieradās divas deportētās sīriešu ģimenes no Vācijas (11 personas), kurām 13.jūnijā sekoja vēl divi vienas ģimenes piederīgie. Šobrīd PMC uzturas 13 deportētās personas (4 pieaugušie, 9 bērni). Vienai nepilngadīgajai personai (zīdainis, 10 mēneši) tika lūgts patvēruma meklētāja statuss, kas tika piešķirts 2019. gada 5. jūnijā. LSK sociālo mentoru un sociālo darbinieku komanda jūnijā strādāja  ne tikai ar savu klientu, –  sīriešu patvēruma meklētāju (zīdaini), bet savu iespēju robežās brīvprātīgi strādāja arī ar pārējiem 12 ģimenes locekļiem, sagādājot pārtiku, apģērbu, higiēnas preces, rūpējās par bērnu brīvā laika pavadīšanas iespējām, sagādājot krāsas, flomāsterus, papīru mazajiem bēgļiem, kā arī pieskatīja bēgļu bērnus, rotaļājoties ar viņiem. Tāpat sīriešu ģimene tika pavadīta pie ārsta un abas ģimenes tika konsultētas par darba iespējām Latvijā un formalitāšu kārtošanas procedūru.

Jūnija mēnesī bēgļa statusu saņēma 5 klienti no Krievijas, alternatīvo statusu 1 klients no Irānas. Pēc PMLP lēmuma pārstrīdēšanas LR Administratīvās tiesas negatīvu lēmumu par statusa nepiešķiršanu saņēma 3 klienti.

Mēneša sākumā  Patvēruma centrā pēc sociālo mentoru iniciatīvas centra iedzīvotājiem tika noorganizēta  stikla meistarklase (darbnīca), kuru vadīja sociālā mentore – stikla māksliniece Anna Varnase. Darbnīcā  patvēruma meklētājiem bija iespēja savām rokām izgatavot dažādas stikla rotaslietas. Meistarklasē piedalījās 10 patvēruma meklētāji ar bērniem.

Patvēruma meklētāji sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu var saņemt 3 mēnešus no ierašanās brīža Latvijā vai  līdz brīdim, kad tiek piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss. Pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu ir tiesības saņemt vēl 12 mēnešus.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

[1] Saskaņā ar SIF un LSK noslēgto Līgumu, LSK sniedz pakalpojumu tikai personām ar patvēruma meklētāju statusu vai personām, kas ieguvušas bēgļa vai alternatīvo stautusu, gadu no statusa piešķiršanas brīža. Līdz ar to atgrieztie bēgļi vai personas ar alternatīvo statusu nav LSK klienti.

Detalizēta informācija par LSK sniegto atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem pieejama ŠEIT.

Kontaktinformācija
Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Sabiedrības integrācijas fonda

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 67078226

E-pasts: Karina.Dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

04.jūnijā 2020 Jaunieši
Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

03.jūnijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Motivācijas programma Rīgas reģionā sniedza iespēju 55 personām noticēt pārmaiņām un uzlabot savus dzīves apstākļus

03.jūnijā 2020 Sociālais atbalsts
55 personas saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu un citu profesionāļu palīdzību.

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: 13 soļi bērniem un jauniešiem drošai vasarai

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam! Mīļie bērni, jaunieši, pavadiet vasaru droši, ievērojot 13 pavisam vienkāršus soļus, ✅ lai jūs būtu drošībā, aizsargāti, ✅ lai jūsu tuvinieki būtu mierīgi, jo zināt, kā sevi pasargāt. Tāpat, Valsts policija izveidojusi īpašu savstarpēju vienošanos bērniem un viņu vecākiem, par šo soļu ievērošanu. Vairāk aicinām lasīt ŠEIT! Lai mierīga, droša …

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …