Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Īstenots otrais bēgļu ģimenes atkalapvienošanas process

18.oktobrī 2016 Uncategorized

Logo_LSK beglu menotru programma - SIF_LSK

Ziņa publicēta 18.10.2016

Kopš vakardienas, 17.oktobra rīta, Latvijā laimīgi kopā pēc 1,5 gada atšķirtības un pārdzīvojumiem par 3 nepilngadīgo bērnu ikdienu kara plosītajā Afganistānā, ir otra 5 cilvēku bēgļu ģimene – mamma un viņas 4 bērni.
“Toreiz, kad pārdevu savu māju Afganistānā, nepietika naudas nokļūšanai Eiropā kā vienotai ģimenei. Devos ceļā kopā ar visjaunāko meitu, kura ir invalīde, jo bija cerība, ka pārējie bērni pievienosies vēlāk.Visu šo laiku biju ļoti uztraukusies par saviem bērniem, tāpēc, ka katru dienu nācās dzirdēt par kādiem sprādzieniem un uzbrukumiem Afganistānā, bet es esmu šeit Rīgā. Katru dienu biju stresā un uztraukusies, bet tagad esmu neizsakāmi laimīga, ka viņi ir Latvijā, ” tā ģimenes atkalapvienošanas brīdī teica māmiņa.

Ģimene ir no Afganistānas, sieviete un bērns, kas Latvijā ir jau pusotru gadu, ieguvuši bēgļa statusu. Ģimenei ir atrasts un noīrēts dzīvoklis Rīgā, ir reģistrēti pie ģimenes ārsta. Meitai ir nopietnas veselības problēmas, tādēļ ar LSK mentora palīdzību ir nokārtota invaliditāte Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā, nodrošināta mājapmācība un iespēja apmeklēt Dienas centru. Ģimene ir reģistrējusies Rīgas Sociālā dienestā, saņem sociālo pabalstu, ģimenes pabalstu un arī bērnu invaliditātes pabalstu. Ģimenei piešķirts trūcīgās personas statuss un saņem paredzēto palīdzību – pārtikas pakas, higiēnas pakas un skolas piederumus. Ar regulāru sociālā mentora līdzdalību, meita tiek vesta uz Bērnu slimnīcu, kur regulāri tiek nodrošināta medicīniskā aprūpe. Šobrīd māte neplāno uzsākt strādāt, jo meitai ar invaliditāti nepieciešama uzraudzība un aprūpe.

Šis ģimenes atkalapvienošanas gadījums īstenots sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Afganistānas un Uzbekistānas vēstniecībām. Dokumentu kārtošanas un transportēšanas izmaksas ģimene ir apmaksājusi no saviem līdzekļiem. Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” vārdā, paldies visiem sadarbības partneriem šī procesa īstenošanā!

Šobrīd LSK mentori strādā pie atbraukušo bērnu akūtāko lietu kārtošanas – deklarēšanās dzīvesvietā, pieraksts pie ģimenes ārsta, skolas piemeklēšana u.c. vajadzību nodrošināšana.

Ģimeņu atkalapvienošana attiecas tikai uz vīru/sievu un nepilngadīgiem, neprecētiem bērniem, un, ja, piemēram, vīram ir vairākas sievas, atkalapvienoties var tikai ar vienu. Turklāt šis process neattiecas arī uz tālākas pakāpes radiniekiem.

Reportāža no lidostas ģimenes atkalredzēšanās mirklī (foto un video) atrodama ŠEIT! Bēgļu ģimenes māte bija devusi savu piekrišanu ģimenes atkalapvienošanas brīdī klāt būt medijiem,ievērojot ģimenes locekļu seju nerādīšanu, kā arī piekrita sniegt intervijas.

Foto: LNT

 

Tev varētu arī interēsēt:

22.-29. novembrī Latvijā norisinās HIV testēšanas nedēļa

21.novembrī 2019 Sociālais atbalsts
22.-29. novembrī Latvijā norisinās HIV testēšanas nedēļa

Sveicam 101. LSK gadadienā

20.novembrī 2019 Uncategorized
Sirsnīgi sveicam!  Pirms 101 gada, 1918. gada 20. novembrī, tika dibināta biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, kas vairāk kā gadsimta garumā nerimstoši sniedz palīdzību vismazāk aizsargātākajiem iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā. Paldies LSK biedriem, brīvprātīgajiem, darbiniekiem, partneriem un draugiem par iesaistīšanos palīdzības sniegšanā ikvienam, kam palīdzība nepieciešama visvairāk! Kopā varam palīdzēt!

Aicinām darbā SOCIĀLO MENTORU darbam ar bēgļiem un patvēruma meklētājiem

15.novembrī 2019 Uncategorized
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” aicina darbā tolerantus, komunikablus SOCIĀLOS MENTORUS darbam Patvēruma meklētāju centrā, Muceniekos, projekta „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļu vai alternatīvo statusu” ietvaros! Piedāvājam elastīgu darba laiku, apmaksātus ceļa izdevumus darba vajadzībām, kā arī unikālu pieredzi multikulturālā vidē. Garantējam atbalstu un apmācības, uzsākot darbu! Prasības Sociālajam mentoram/-ei: ✔️iegūta vismaz vidējā …

LSK Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) izdales punktu darba laiks Valsts svētku laikā

15.novembrī 2019 Uncategorized
Ar LSK Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) izdales punktu darba laiku Valsts svētkos aicinām iepazīties ŠEIT!  

Aicinām apmeklēt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pasākumu, kurā tiks prezentēta arī LSk darbība 1918.-1919.gadā

12.novembrī 2019 Izstādes
Laipni aicinām apmeklēt mūsu sadarbības partnera, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja, pasākumu, kas veltīts Latvijas Neatkarības kara simtgadei, akcentējot medicīnisko situāciju Latvijā un Latvijas Sarkanā Krusta darbības mazāk zināmos aspektus! Norises laiks: šī gada 20. novembris, plkst. 17.00, Antonijas iela 1, Rīga, Muzeja telpās. Programma: LZA īstenais loceklis, LU profesors, vēsturnieks Ēriks Jēkabsons „Latvijas Neatkarības …