Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Esam lepni par savējiem: LSK brīvprātīgie

04.decembrī 2019 Jaunieši 1

30. novembrī Rīgā tika pasniegtas nominācijas “Gada brīvprātīgais 2019”, kurā kopā ar NVA, Brivpratigie.lv, Labklājības ministriju godinājām un teicām paldies cilvēkiem, kas ikdienā brīvprātīgi veic svarīgu un sirsnības pilnu darbu.

Vaira Vīķe-Freiberga: “Brīvprātīgais darbs bieži pārņem viņus tik ļoti, ka viņus sirds gandrīz tiek vairāk ieguldīta brīvprātīgajā darbā nekā savā tā sauktajā maizes darbā.”

NVA direktore Evita Simsone “Brīvprātīgajā darbā nav finansiāla labuma, bet morālais ieguvums, ko dod brīvprātīgais darbs ir neizmērojams. Par brīvprātīgo darbu nemaksā ne tāpēc, ka tas ir bezvērtīgs, bet gan tāpēc, ka to nav iespējams novērtēt.”

LSK Viduslatvijas komitejas Koknese novada nodaļas  brīvprātīgajai Lību Zukuli goda zīmi pasniedza režisore Dzintra Geka sakot šādus vārdus: “Viņa ir nemiera gars un liek darīt arī citiem. [..] Cilvēks, kurš ir piedzimis Sibīrijā droši vien varēja izdzīvot  tad, ja palīdzēja citiem un citi palīdzēja viņam ”

Lība darbojās savā novadā un LSK komitejā iedvesmojot un praktiski palīdzot jau daudzus gadus. Šogad viens no lielākajiem darbiem ir Aizkrauklē kopā ar kolēģiem sarīkotais pasākums goda donoriem un tagad norit jau gatavošanās Ziemassvētku paciņu laikam, kad sirsnība tiek ienesta ikviena vientuļā pensionāra mājā.

“Mēs dzīvojam pasaulē, lai cits citam palīdzētu, lai varētu pateikt vārdus – paldies.” Lība Zukule

Aktieris Vilis Daudziņš pasniedzot goda zīmi LSK Preiļu komitejas brīvprātīgajai Sandrai Sprindžai sacīja šādus vārdus: “Kad mēs runājam par brīvprātību, mēs runājam par pieaugušiem cilvēkiem. Protams arī bērni var būt brīvprātīgie, bet brīvprātīgie nekad nevar būt bērni. Tāpēc, ka šeit runa ir par apziņu, par to kā cilvēkam pieaug apziņa. Par to, ka viņa eksistencei uz šīs planētas ir kāda cita lielāka jēga un tā jēga slēpjas tajā, ka viņš spēj dot kaut ko citiem no laba, brīva prāta.”

Sandras rokas ir tās, kas ar gādību sagatavo humāno palīdzību novada cilvēkiem un viņai vienmēr atrados iedrošinošs vārds, kas palīdz nepadoties un iet tālāk.

Izsakām lielu pateicību par laiku, enerģiju, sirsnību un darbu mūsu brīvprātīgajām Laurai Kubliņai no LSK Cēsu komitejas un Sandrai Drozdovai no LSK Aglonas, Dagdas, Krāslavas komitejas un lepojamies par RD novērtējumu mūsu LSK Rīgas centra komitejas Jaunatnes nodaļas brīvprātīgajām Marionai Baltkalnei, Vijai Nāzerei, Rūtai Sprogai, Evitai Pušpurei, Sintijai Bernavai un LSK ĪUM “Burtnieks” par brīvprātīgā darba organizēšanu.

Paldies cilvēkiem, kas bija izvirzījuši nominantus.

Zemāk aicinām noskatīties video un foto galeriju. Video: ~38 minūte Lība Zukule, ~1h 6 min Sandra Sprindža

Tev varētu arī interēsēt:

Pieejams pārskats par Sarkanā Krusta kapacitāti saistībā ar reaģēšanu ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā

Aicinām iepazīties ar informatīvu pārskatu par Sarkanā Krusta kapacitāti saistībā ar reaģēšanu ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā un sadarbību ar valsts institūcijām.

Iepirkšanās centrs “Olimpia” ziedo siltas maltītes LSK patversmei

01.aprīlī 2020 Sociālie centri
Pateicoties Iepirkšanās centra “Olimpia” ēdināšanas zonas kafejnīcu un restorānu ziedojumam, siltas maltītes nogādātas biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” patversmei Rīgā, kurā ik dienu uzturas vairāk kā 100 cilvēku. Siltās maltītes palīdz klientu pārvietošanās nepieciešamības ierobežošanai, kas ir būtiski #paliecmājās nodrošināšanai COVID-19 vīrusa izplatības apstākļos. Paldies Iepirkšanās centram “Olimpia”, “Huan Qui”, “Tikai Karotes” un “Workland Latvia”! 🙏

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 27.03.2020.) Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.