Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

COVID-19 Koronavīruss: aktuālā informācija Latvijā un pasaulē

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” seko līdzi notikumiem Latvijā un pasaulē saistībā ar palīdzības sniegšanu COVID-19 Koronavīrusa skartajiem cilvēkiem. Saistībā ar vīrusa izplatīšanos jau vairāk kā 100 valstīs, kopš 11. martā Pasaules veselības organizācija pasludinājusi pandēmijas statusu. Visā pasaulē vīrusa skartajās valstīs Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības veic veselības veicināšanas aktivitātes vai palīdz valsts institūcijām veikt nepieciešamos darbus.

Kā piemēram, lai apkarotu COVID-19 izplatību, Korejas Sarkanais Krusts izmanto izmanto dronu, lai dezinficētu paaugstināta riska vietas, kas ļaus īsā laikā aptvert lielas teritorijas un sasniegt sarežģītas vietas (foto: Korejas Sarkanais Krusts).

Itālijas Sarkanais Krusts, sadarbībā ar Itālijas valsts iestādēm, koordinē palīdzības sniegšanu visā valsts teritorijā, nodrošinot cilvēku pārvadāšanu uz attiecīgajām veselības aprūpes iestādēm. Palīdzības sniegšanā iesaistīti simtiem brīvprātīgo, kuri ir apmācīti veikt ķermeņa temperatūras apsekošanu, izmantojot īpašus termorezistorus cilvēkiem, kuri tranzītā atrodas lidostās un ostās (foto: Itālijas Sarkanais Krusts).

Savukārt, Vācijas Sarkanais Krusts sniedz palīdzību cilvēkiem, kam nozīmēta uzturēšanās karantīnas zonā, kā arī nodrošina specializēto transportu drošai cilvēku pārvadāšanai u.tml. (foto: Vācijas Sarkanais Krusts).

Ar plašāku sarakstu par Sarkanā Krusta sniegto palīdzību dažādās pasaules valstīs aicinām iepazīties ŠEIT (angļu valodā)!

Kā ziņo oficiāli ziņu avoti, līdz 12. martam Latvijā konstatēti 16 inficēšanās gadījumi ar COVID-19 vīrusu.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami:

Būtiski ievērot personīgo higiēnu, roku mazgāšanu un piesarzības ievērošanu saistībā ar vīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanu, taču tikpat svarīgi ir saglabāt mieru, mazināt iekšējo stresu un turpināt savas ikdienas gaitas pēc iespējas kvalitatīvāk. Aicinām iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, kā mazināt stresu, vīrusa izplatības laikā!

Tev varētu arī interēsēt:

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …

Paldies par atbalstu palīdzības sniegšanā COVID-19 apstākļos!

25.maijā 2020 Veselības veicināšana
Kā tiek ziņots, COVID-19 koronavīrusa izplatība Latvijā un daudzviet pasaulē mazinās.

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: pieteikšanās sākusies

25.maijā 2020 Uncategorized
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Aicinām pieteikties apmācībām, kas notiks jau šonedēļ: 28. un 29. maijā, Rīgā, Šarlotes ielā 1B (3. stāvā).  Pieteikšanās pa tālr. +371 27834274.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Daugavpils jaunieši čakli strādājuši, piedaloties Lielajā Talkā!

25.maijā 2020 Jaunieši
Paldies visiem, kas piedalījās šajā akcijā par spīti šī brīža situācijai valstī un pasaulē!