Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

COVID-19 Koronavīruss: aktuālā informācija Latvijā un pasaulē

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” seko līdzi notikumiem Latvijā un pasaulē saistībā ar palīdzības sniegšanu COVID-19 Koronavīrusa skartajiem cilvēkiem. Saistībā ar vīrusa izplatīšanos jau vairāk kā 100 valstīs, kopš 11. martā Pasaules veselības organizācija pasludinājusi pandēmijas statusu. Visā pasaulē vīrusa skartajās valstīs Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības veic veselības veicināšanas aktivitātes vai palīdz valsts institūcijām veikt nepieciešamos darbus.

Kā piemēram, lai apkarotu COVID-19 izplatību, Korejas Sarkanais Krusts izmanto izmanto dronu, lai dezinficētu paaugstināta riska vietas, kas ļaus īsā laikā aptvert lielas teritorijas un sasniegt sarežģītas vietas (foto: Korejas Sarkanais Krusts).

Itālijas Sarkanais Krusts, sadarbībā ar Itālijas valsts iestādēm, koordinē palīdzības sniegšanu visā valsts teritorijā, nodrošinot cilvēku pārvadāšanu uz attiecīgajām veselības aprūpes iestādēm. Palīdzības sniegšanā iesaistīti simtiem brīvprātīgo, kuri ir apmācīti veikt ķermeņa temperatūras apsekošanu, izmantojot īpašus termorezistorus cilvēkiem, kuri tranzītā atrodas lidostās un ostās (foto: Itālijas Sarkanais Krusts).

Savukārt, Vācijas Sarkanais Krusts sniedz palīdzību cilvēkiem, kam nozīmēta uzturēšanās karantīnas zonā, kā arī nodrošina specializēto transportu drošai cilvēku pārvadāšanai u.tml. (foto: Vācijas Sarkanais Krusts).

Ar plašāku sarakstu par Sarkanā Krusta sniegto palīdzību dažādās pasaules valstīs aicinām iepazīties ŠEIT (angļu valodā)!

Kā ziņo oficiāli ziņu avoti, līdz 12. martam Latvijā konstatēti 16 inficēšanās gadījumi ar COVID-19 vīrusu.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami:

Būtiski ievērot personīgo higiēnu, roku mazgāšanu un piesarzības ievērošanu saistībā ar vīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanu, taču tikpat svarīgi ir saglabāt mieru, mazināt iekšējo stresu un turpināt savas ikdienas gaitas pēc iespējas kvalitatīvāk. Aicinām iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, kā mazināt stresu, vīrusa izplatības laikā!

Tev varētu arī interēsēt:

Kampaņa “Brauc vesels!”: ievēro higiēnu, lietojot taksometru!

23.novembrī 2020 Veselības drošība
Stiprāki par vīrusu varam būt tikai mēs visi kopā.

Labdarības akcijā Latvijas trūcīgajām meitenēm saziedoti vairāk kā 200 000 higiēnas produktu

23.novembrī 2020 Sociālais atbalsts
Personīgu ziedojumu sniegusi kampaņas vēstnese, modele Karlīna Caune.

Kampaņas “Brauc vesels” ietvaros iedzīvotājiem Rīgā izdala bezmaksas sejas maskas

20.novembrī 2020 Veselības drošība
Šāda iniciatīva īstenota, jo sejas maskas jālieto ne tikai publiskās vietās un sabiedriskajā transportā.

LSK 102: sveicam svētkos!

20.novembrī 2020 Komitejas
20. novmebrī LSK atzīmē 102. dzimšanas dienu.

LSK SC “Gaiziņš” klienti pārbauda plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība un LSK nodrošināja bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozi SC “Gaiziņš”