Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Afganistānā un Dienvidsudānā nogalināti Sarkanā Krusta brīvprātīgie

Ziņa publicēta: 12.09.2017.

NotATarget

Esam saņēmuši šokējošas ziņas par kolēģiem, kas tikuši nogalināti pēdējo dienu laikā Afganistānā un Dienvidsudānā.

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) pauž dziļu nožēlu par Afganistānā notikušo nāvējošo šaušanu uz vienu no tās fizioterapeitiem pirmdienā, 11.septembrī. Tā bija 38 gadus vecā Lorena Enebral Perez, Spānijas valstspiederīgā, kuru nošāva, acīmredzot, viņas pacients Mazar-e-Sharifas rehabilitācijas centrā. Lorena bijusi augsti kvalificēta profesionāle un lielisks cilvēks – viņas darbs bija palīdzēt bērniem, sievietēm un vīriešiem, kuri zaudējuši kājas vai rokas vai kuriem ir kādi kustību traucējumi, lai no jauna iemācītos staigāt vai sevi pabarot.

ICRC fiziskās rehabilitācijas darbs Afganistānā ik dienas palīdz cilvēkiem bez ekstrimitātēm un daudziem citiem traucējumiem dzīvot aktīvā dzīvē, izmantojot fizisko rehabilitāciju, izglītību, nodarbinātību un sportu. ICRC septiņi rehabilitācijas centri gadā ražo vairāk nekā 19,000 mākslīgo kāju, roku un citu ortopēdisko ierīču un ārstē simtiem tūkstošu pacientu.

Savukārt 8. septembrī, Lukudu Kennedy Laki Emmanuel, viens no ICRC auto vadītājiem, nomira pēc palīdzības sniegšanas bruņotā konflikta upuriem. Viņš tika nogalināts brīdī, kad tika raidīti šāvieni uz Sarkanā Krusta humānās palīdzības konvoju, kas atgriezās no palīdzības operācijas rietumu Ekvatorijā.

Izsakām līdzjūtību bojā gājušajiem kolēģiem un viņu tuviniekiem.

Esam kopā ar saviem kolēģiem un atgādinām, ka Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie ir humānās palīdzības darbinieki, kuri tikai cenšas uzlabot kara upuru dzīvi. Sarkanā Krusta cilvēki nav mērķis! #NotTarget

Mēs aicinām visus, kas iesaistīti konfliktos, aizsargāt civiliedzīvotājus un nodrošināt, ka humānās palīdzības darbinieki var pildīt savus pienākumus, un vēlreiz atkārtojam, ka vienmēr jāņem vērā Sarkanā Krusta emblēma.

Tev varētu arī interēsēt:

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …

Paldies par atbalstu palīdzības sniegšanā COVID-19 apstākļos!

25.maijā 2020 Veselības veicināšana
Kā tiek ziņots, COVID-19 koronavīrusa izplatība Latvijā un daudzviet pasaulē mazinās.

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: pieteikšanās sākusies

25.maijā 2020 Uncategorized
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Aicinām pieteikties apmācībām, kas notiks jau šonedēļ: 28. un 29. maijā, Rīgā, Šarlotes ielā 1B (3. stāvā).  Pieteikšanās pa tālr. +371 27834274.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Daugavpils jaunieši čakli strādājuši, piedaloties Lielajā Talkā!

25.maijā 2020 Jaunieši
Paldies visiem, kas piedalījās šajā akcijā par spīti šī brīža situācijai valstī un pasaulē!