Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

15. jūnijā atzīmē Pasaules bēgļu dienu

16.jūnijā 2016 Uncategorized

Š.g. 20. jūnijā visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules bēgļu diena. Vakar, 15. jūnijā, Stokholmas Ekonomikas augstskolā notika ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizēts pasākums, kura laikā apmeklētājus priecēja dažādi muzikāli priekšnesumi, kā arī bija iespēja degustēt ēdienus, kurus sagatavojuši Latvijā esošie bēgļi un patvēruma meklētāji.

Tāpat, pasākuma laikā bija iespējams satikties gan ar bēgļiem, gan ar cilvēkiem, kuri ikdienā strādā jomās, kas saistītas ar bēgļiem. Savā pieredzē ar sanākušajiem dalījās cilvēks, kurš šī gada sākumā Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros Latvijā ieradies no Grieķijas un jau patstāvīgi dzīvo savā īrētā dzīvoklī un strādā. Viņš uzsvēra, ka bēgļiem nepieciešama tikai pavisam neliela palīdzība, lai iekļautos sabiedrībā, jo viņi ir tādi paši cilvēki, tikai bijuši spiesti pamest savas mītnes valstis kara un vajāšanu dēļ.

Pasākumā piedalījās arī Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) sociālais darbinieks un sociālie mentori, kuri jau divus mēnešus sniedz sociālo pakalpojumu patvēruma meklētājiem. Viesu vidū bija integrācijas mentors no Zviedrijas – Karls Bjoršmarks, kurš dienu iepriekš vadīja apmācības LSK darbiniekiem. Apmācībās Karls dalījās vairāku gadu pieredzē, integrējot Zviedrijā uzņemtos patvēruma meklētājus – no 16 līdz 19 gadu vecus jauniešus. Savstarpējā diskusijā ar LSK mentoriem, tika analizētas problēmsituācijas un meklēti labākie risinājumi to veiksmīgai novēršanai ikdienas darbā.

15.jūnija pasākuma laikā bija iespējams parakstīt petīciju, kuru jūnijā publiskojusi  ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR). Petīcija aicina ievērot:

  1. Visiem bēgļu bērniem jābūt iespējai iet skolā;
  2. Visiem bēgļiem jābūt vietai, kur dzīvot;
  3. Visiem bēgļiem jābūt iespējai strādāt vai apgūt jaunas iemaņas, tādējādi sniedzot ieguldījumu sabiedrības labā.

Septembrī petīcija tiks nodota valstu līderiem ANO Ģenerālās Asamblejas svinībās. Ja vēlies parakstīt petīciju, tā atrodama šeit: http://www.unhcr.org/refugeeday/lv/petition/

Fotogrāfiju autors: Alfrēds Ulmanis fotal.lv

 

Ziņa publicēta 16.06.2016.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK jaunieši Daugavpilī organizējuši nometni jauniešiem “Dzīvo droši. Dzīvo vesels”

13.augustā 2020 Komitejas
No 27. līdz 31. jūlijam LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši organizēja vasaras nometni jauniešiem “Dzīvo droši. Dzīvo vesels”.

Pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

13.augustā 2020 Pirmā palīdzība
LSK vairākas reizes mēnesī organizē pirmās palīdzības apmācības. Grafiks atjaunots 13.08.2020.

LSK aicina Jūrmalniekus piedalīties jogas nodarbībās

LSK un Jūrmalas dome aicina Jūrmalā deklarētas personas ar invaliditāti septambrī piedalīties bezmaksas jogas nodarbībās.

LSK un Jūrmalas dome aicina Jūrmalniekus bez maksas apgūt šūšanas prasmes

13.augustā 2020 Komitejas
LSK un Jūrmalas dome aicina jūrmalniekus septembrī piedalīties regulārās šūšanas nodarbībās.

Sveicam jauniešus starptautiskajā jaunatnes dienā!

12.augustā 2020 Jaunieši
Sirsnīgi sveicieni Starptautiskajā jaunatnes dienā 2020! Esam neizsakāmi pateicīgi par katru radošo, sirsnīgo, atbildīgo, līdzjūtīgo un darošo jaunieti, kas savā ikdienā, darot lielākas un mazākas lietas, veido labāku un skaistāku pasauli! Paldies visiem LSK Jaunatnes jauniešiem par to, ka esat! Šī diena ir JŪSĒJĀ! 

Kas jāzina, dodoties uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā?

12.augustā 2020 Pirmā palīdzība
Slimību profilakses un kontroles centrs speciālisti atgādina, kas jāievēro, dodoties uz svētkiem Aglonā.