Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Atvērt ar:


Augšdaugavas komiteja

Darbības jomas:

  • Veselība un sociālā aprūpe;
  • Humānās palīdzības sadale;
  • Pirmās palīdzības sniegšanas apmācības;
  • Bezatlīdzības asins donoru kustība;
  • LSK jaunatnes nodaļa.

Sirsnīgā gaisotnē aizvadīts Augšdaugavas komitejas pasākums “Dzīvojam draudzīgi”

Ziņa publicēta 27.07.2022.

 

Projekta “Augt, mācoties un darot” ietvaros  biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Augšdaugavas komiteja sadarbībā ar Ilūkstes Romas katoļu baznīcas Zupas virtuvi 4. jūlijā organizēja pasākumu „Dzīvojam draudzīgi”, kurā piedalījās gan Zupas virtuves apmeklētāji, gan ukraiņu kara bēgļi un brīvprātīgie.

Ukraina nereti tiek asociēta ar boršču. Pasākuma laikā to pagatavoja Ukrainas kara bēgļu brīvprātīgās. Tika pagatavots ikdienas borščs un gavēņa borščs ar ķiploku „pampuškām”. Savukārt, pasākuma dalībnieki no Latvijas pagatavoja tradicionālo maizes zupu ar putukrējumu. Tikšanās dalībniekus uzrunāja diakons Heinrihs Cinkmanis, kurš uzsvēra, cik svarīgs ir miers, piedāvājot noskaitīt lūgšanu katram savā valodā.

Zupu degustācija mijās ar viktorīnu “Ko es zinu par jums?” un kopīgu sadziedāšanos gan ukraiņu, gan latviešu valodā, jo dziesma vieno cilvēkus, uzlabo garastāvokli un pozitīvi uzlādē. Noslēgumā katrs viesis saņēma pārsteiguma dāvaniņu no LSK Augšdaugavas komitejas.

Komitejas izpilddirektore Ērika Naglinska izsaka sirsnīgu pateicību visiem pasākuma dalībniekiem:

  • Čamānu ģimenei par viesmīlīgo uzņemšanu,
  • Ukrainas bēgļu brīvprātīgajām par atsaucību, pagatavojot gardās maltītes,
  • Zupas virtuves darbiniecēm par nenogurstošo brīvprātīgo darbu,
  • LSK brīvprātīgajām par padomiem un atbalstu šī pasākuma tapšanā,
  • Augšdaugavas novada Ilūkstes pilsētas administrācijai par transporta pakalpojumiem.

Projektu finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.

Jau kopš karadarbības sākuma Ukrainā, pateicoties iedzīvotāju finansiālam atbalstam un izrādītajai solidaritātei, LSK nekavējoties varēja sniegt nepieciešamo palīdzību ukraiņu bēgļiem, kas ieradās Latvijā. Palīdzības nodrošināšana turpinās vēl aizvien. Plašāk par LSK iesaisti aicinām lasīt ŠEIT

Kopā varam palīdzēt!

Kontaktinformācija

Adrese: Upes iela 1, Ilūkste, Augšdaugavas novads, , LV-5447
Tālrunis: +371 29341751
E-pasts: lsk.augsdaugava@redcross.lv

Kontaktpersonas

Priekšsēdētājs Anna Jegorova
Augšdaugavas komitejas izpilddirektore Ērika Naglinska