Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Turpinās palīdzības sniegšana Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem

16.oktobrī 2020 Starptautiskā sadarbība

Pirms deviņiem mēnešiem, pateicoties Latvijas empātisko iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem, atbalstījām Austrālijas Sarkano Krustu, lai palīdzētu austrāliešiem pārvarēt piedzīvoto traģisko krūmu ugunsgrēku sezonu. Tās laikā bojā gāja un tika ievainoti tūkstošiem dzīvnieku, kā arī cieta cilvēku dzīvesvietas.

Palīdzība cietušajiem tiek nodrošināta joprojām. 30. septembrī ar Jūsu un citu valstu iedzīvotāju atbalstu Austrālijas Sarkanais Krusts 5 380 cilvēkiem piešķīris dotācijas, lai nodrošinātu viņu neatliekamās vajadzības, segtu izmaksas un atrastu drošu dzīvesvietu. Izmantojot palīdzības programmu, 12 635 cilvēki ieguvuši informatīvu un praktisku atbalstu.
Atkopšanās no postījumiem prasa laiku, un cilvēki atgūstas katrs savā tempā. Turklāt, COVID-19 pandēmija ir aizkavējusi atgriešanos ikdienas ritmā daudzās kopienās, kā arī palielinājusi cilvēku izolētības sajūtu. Šīm kopienām tiek nodrošināts tik ļoti nepieciešamais psihosociālais atbalsts.

“Mūsu krūmu ugunsgrēku palīdzības programma turpinās. Mēs turpināsim sazināties ar cietušajām ģimenēm, rīkot palīdzības pasākumus un saglabāt atbalstošās kopienas un to vadītājus turpmākos mēnešus un gadus. Mēs tos sagatavojam arī nākamajai, gaidāmajai meža ugunsgrēku sezonai, lai arī kāda tā būtu. Mūsu ārkārtējo situāciju komandu vārdā vēlreiz paldies par atbalstu un solidaritāti!” tā Austrālijas Sarkanā Krusta pagaidu izpilddirektors Kims Fitzners (Kym Pfitzner).

Vairāk par Austrālijas Sarkanā Krusta palīdzības programmu ŠEIT (angļu valodā).

Tev varētu arī interēsēt:

COVID-19: aktualizēta informācija par valdības lēmumu saistībā ar vīrusa izplatības ierobežošanu

Balstoties uz Veselības ministrijas publiski sniegto informāciju, esam izveidojuši uzskates materiālus saistībā ar valdības lēmumu saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem. 

Radio “PIECI.LV”: stāsts par cerību un brīvprātīgo darbu LSK

19.oktobrī 2020 Jaunieši
12. oktobrī radio “PIECI.LV” ēterā izskanēja raidījuma “Kā ir būt” 6. epizode, kurā viesojās LSKJ vadītāja Sigita Skujiņa. Raidījuma tēma ir cerība – tajā diskutēts, kas ir cerība, kur tā rodas.

Karlīna Caune: jābeidz kautrēties par mēnešreizēm (Delfi.lv)

19.oktobrī 2020 Sociālais atbalsts
Kampaņa #ZiedoMeitenēm: portāla "Delfi" raksts "Jābeidz kautrēties par mēnešreizēm! Īpašā akcijā trūcīgām meitenēm ziedos higiēnas preces"

Pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

19.oktobrī 2020 Pirmā palīdzība
LSK vairākas reizes mēnesī organizē pirmās palīdzības apmācības. Grafiks atjaunots 19.10.2020.

LSK piedalās Latvijas Jaunatnes padomes 28. dzimšanas dienas atzīmēšanā

16.oktobrī 2020 Jaunieši
Atzīmējot Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) 28. dzimšanas dienu, jaunatnes organizācijas 25. septembrī tika aicinātas piedalīties LJP organizētā forumā.

Mainīta norises vieta: LSKJ un biedrības “Dialogs” nodarbība par HIV

15.oktobrī 2020 Jaunieši
Iespēja jauniešiem no 13 līdz 30 gadu vecumam uzzināt, kā sevi pasargāt no HIV vīrusa.