Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Nedēļa bēgļu integrācijas jautājumu zīmē: integrācija stratēģiskos dokumentos un praksē, klimata pārmaiņu radītā ietekme uz migrācijas procesiem

Iepriekšējā nedēļa aizvadīta bēgļu integrācijas jautājumu zīmē, kuras ietvaros biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāvēta vietējā un starptautiska līmeņa sanāksmēs, konferencēs un semināros.

Kā piemēram, pirmdien, 21. oktobrī, LSK pakalpojuma “Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu” darbinieki piedalījušies apaļā galda diskusijā Tiesībsargā. Savukārt, otrdien, 22. oktobrī, LSK sociālie mentori, sociālie darbinieki un sekretariāta darbinieki piedalījušies ANO bēgļu aģentūras, LR Kultūras ministrijas un domnīcas “Providus” organizētā konferencē “Piecgades gūtās mācības Eiropas patvēruma sistēmas vadībā: kā īstenot veiksmīgu integrācijas stratēģiju?”, kurā tika diskutēts par Latvijas un Polijas pieredzi starptautiskās aizsardzības saņēmēju integrācijas izvērtēšanu un uzlabošanu.

Ceturtdien, 24. oktobrī, LSK pārstāve piedalījās ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizētajā konferencē “Klimata pārmaiņas un migrācija: solidaritāte starp Latviju un ANO”, kurā tika analizēta klimata pārmaiņu radītā ietekme uz cilvēku migrāciju uz dzīvībai drošākām teritorijām, kā arī starptautisko organizāciju stratēģiski vadītais darbs situāciju uzlabošanai. Kā ziņots iepriekš, starptautiskās Sarkanā Krusta kustības viens no stratēģiskajiem mērķiem ir efektīva palīdzības sniegšana dabas un cilvēku izraisītu klimata pārmaiņu situācijās, kā arī centieni rast risinājumus negatīvo seku samazināšanai. Kā piemērs minams šī gada vasarā LSK organizētā starptautiskā jauniešu apmaiņa “Zināšanas rīcībā: klimata pārmaiņu sekas” (apraksts pieejams ŠEIT).

Tajā pašā dienā LSK sociālie mentori papildināja savas zināšanas, apmeklējot LSK organizēto Motivācijas praktikumu, kurā tika apgūti motivācijas pamatprincipi, barjeras un risinājumi darbā ar klientiem, mērāmie un sasniedzamie mērķi sociālajā darbā, kā arī mērķu un klientu motivācijas novērtēšanas principi. Paralēli, citi mentori piedalījās ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizētajā seminārā par bēgļu un imigrantu integrāciju, starpkultūru saskarsmi, labās prakses piemēriem un pieredzi.

Savukārt, piektdien, 25. oktobrī, LSK pārstāve piedalījās Kultūras ministrijas organizētā sanāksmē par izstrādē esošajiem saliedētas sabiedrības politikas plānošanas dokumentiem un to sasaisti ar trešo valstu valstspiederīgo, tai skaitā starptautisko aizsardzības personu, mērķa grupu.

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSKJ jaunieši viesojas CHAULA TV un stāsta par “Zaļo jūliju”

10.jūlijā 2020 Jaunieši
10. jūlijā LSKJ jaunieši viesojās ChaulaTV un pastāstīja par "Zaļo jūliju" un citām LSKJ aktivitātēm.

LSKJ jaunieši Ādažu novadā bērniem māca pirmo palīdzību

10.jūlijā 2020 Jaunieši
30. jūnijā LSKJ pārstāvji viesojās bērnu nometnē “Iespēju misija” Ādažu novadā, mācot pirmo palīdzību.

LSK aicina uz koptreniņu un informatīvo pasākumu

10.jūlijā 2020 Projekti
LSK aicina Rīgas iedzīvotājus (13 - 30 gadi) piedalīties koptreniņā / informatīvā pasākumā!

LSKJ aicina piedalīties apzinātības pārgājienā

10.jūlijā 2020 Jaunieši
17. jūlijā LSKJ Rīgas nodaļas jaunieši aicina piedalīties apzinātības pārgājienā pa Saulkrastu saulrieta taku.

LSKJ Daugavpils jaunieši piedalās pasākumā Baltkrievu kultūras centrā

09.jūlijā 2020 Komitejas
17. jūnijā Baltkrievu kultūras centrā Daugavpilī LSK Daugavpils komitejas jaunieši piedalījās pasākumā "Atvērto durvju dienu".

Skolēni Daugavpilī mācās par drošību vasarā

09.jūlijā 2020 Komitejas
19. jūnija LSK Daugavpils komitejas jaunieši Daugavpils Centra vidusskolā rīkoja pasākumu "Drošība vasarā".