Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Nedēļa bēgļu integrācijas jautājumu zīmē: integrācija stratēģiskos dokumentos un praksē, klimata pārmaiņu radītā ietekme uz migrācijas procesiem

Iepriekšējā nedēļa aizvadīta bēgļu integrācijas jautājumu zīmē, kuras ietvaros biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāvēta vietējā un starptautiska līmeņa sanāksmēs, konferencēs un semināros.

Kā piemēram, pirmdien, 21. oktobrī, LSK pakalpojuma “Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu” darbinieki piedalījušies apaļā galda diskusijā Tiesībsargā. Savukārt, otrdien, 22. oktobrī, LSK sociālie mentori, sociālie darbinieki un sekretariāta darbinieki piedalījušies ANO bēgļu aģentūras, LR Kultūras ministrijas un domnīcas “Providus” organizētā konferencē “Piecgades gūtās mācības Eiropas patvēruma sistēmas vadībā: kā īstenot veiksmīgu integrācijas stratēģiju?”, kurā tika diskutēts par Latvijas un Polijas pieredzi starptautiskās aizsardzības saņēmēju integrācijas izvērtēšanu un uzlabošanu.

Ceturtdien, 24. oktobrī, LSK pārstāve piedalījās ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizētajā konferencē “Klimata pārmaiņas un migrācija: solidaritāte starp Latviju un ANO”, kurā tika analizēta klimata pārmaiņu radītā ietekme uz cilvēku migrāciju uz dzīvībai drošākām teritorijām, kā arī starptautisko organizāciju stratēģiski vadītais darbs situāciju uzlabošanai. Kā ziņots iepriekš, starptautiskās Sarkanā Krusta kustības viens no stratēģiskajiem mērķiem ir efektīva palīdzības sniegšana dabas un cilvēku izraisītu klimata pārmaiņu situācijās, kā arī centieni rast risinājumus negatīvo seku samazināšanai. Kā piemērs minams šī gada vasarā LSK organizētā starptautiskā jauniešu apmaiņa “Zināšanas rīcībā: klimata pārmaiņu sekas” (apraksts pieejams ŠEIT).

Tajā pašā dienā LSK sociālie mentori papildināja savas zināšanas, apmeklējot LSK organizēto Motivācijas praktikumu, kurā tika apgūti motivācijas pamatprincipi, barjeras un risinājumi darbā ar klientiem, mērāmie un sasniedzamie mērķi sociālajā darbā, kā arī mērķu un klientu motivācijas novērtēšanas principi. Paralēli, citi mentori piedalījās ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizētajā seminārā par bēgļu un imigrantu integrāciju, starpkultūru saskarsmi, labās prakses piemēriem un pieredzi.

Savukārt, piektdien, 25. oktobrī, LSK pārstāve piedalījās Kultūras ministrijas organizētā sanāksmē par izstrādē esošajiem saliedētas sabiedrības politikas plānošanas dokumentiem un to sasaisti ar trešo valstu valstspiederīgo, tai skaitā starptautisko aizsardzības personu, mērķa grupu.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 27.03.2020.) Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.

Pasargā sevi un citus – turies 2 metrus atstatus no citiem

Priecājamies par ikvienu, kurš ievēro fizisko distancēšanos, sargājot gan sevi, gan apkārtējos.

“Latvijas Sarkanais Krusts” aicina atbalstīt maznodrošināto iedzīvotāju mīluļus

26.martā 2020 Sociālais atbalsts
Laikā, kad īpašas rūpes un uzmanība tiek pievērsta veselībai, nevajag aizmirst arī par mājas mīluļiem. “Latvijas Sarkanais Krusts” sadarbībā ar “Mars Latvia” un “Maxima” aicina ziedot suņu un kaķu barību maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju mīluļiem.

LSKJ jaunieši tiekas Rēzeknē

26.martā 2020 Jaunieši
No 29. februāra līdz 1. martam biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) nodaļu pārstāvji tikās Rēzeknē,  lai kopā diskutētu, mācītos un dalītos pieredzē par jauniešu nodaļas spēku, tēlu, organizācijas pamatprincipiem, nodaļas dzīves un aktivitāšu organizēšanas soļiem un izaicinājumiem. Sakām paldies LSKJ Daugavpils un LSKJ Rēzeknes nodaļu pārstāvjiem un projekta “Rosība Burtniekā” …