Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Nedēļa bēgļu integrācijas jautājumu zīmē: integrācija stratēģiskos dokumentos un praksē, klimata pārmaiņu radītā ietekme uz migrācijas procesiem

Iepriekšējā nedēļa aizvadīta bēgļu integrācijas jautājumu zīmē, kuras ietvaros biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” pārstāvēta vietējā un starptautiska līmeņa sanāksmēs, konferencēs un semināros.

Kā piemēram, pirmdien, 21. oktobrī, LSK pakalpojuma “Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu” darbinieki piedalījušies apaļā galda diskusijā Tiesībsargā. Savukārt, otrdien, 22. oktobrī, LSK sociālie mentori, sociālie darbinieki un sekretariāta darbinieki piedalījušies ANO bēgļu aģentūras, LR Kultūras ministrijas un domnīcas “Providus” organizētā konferencē “Piecgades gūtās mācības Eiropas patvēruma sistēmas vadībā: kā īstenot veiksmīgu integrācijas stratēģiju?”, kurā tika diskutēts par Latvijas un Polijas pieredzi starptautiskās aizsardzības saņēmēju integrācijas izvērtēšanu un uzlabošanu.

Ceturtdien, 24. oktobrī, LSK pārstāve piedalījās ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizētajā konferencē “Klimata pārmaiņas un migrācija: solidaritāte starp Latviju un ANO”, kurā tika analizēta klimata pārmaiņu radītā ietekme uz cilvēku migrāciju uz dzīvībai drošākām teritorijām, kā arī starptautisko organizāciju stratēģiski vadītais darbs situāciju uzlabošanai. Kā ziņots iepriekš, starptautiskās Sarkanā Krusta kustības viens no stratēģiskajiem mērķiem ir efektīva palīdzības sniegšana dabas un cilvēku izraisītu klimata pārmaiņu situācijās, kā arī centieni rast risinājumus negatīvo seku samazināšanai. Kā piemērs minams šī gada vasarā LSK organizētā starptautiskā jauniešu apmaiņa “Zināšanas rīcībā: klimata pārmaiņu sekas” (apraksts pieejams ŠEIT).

Tajā pašā dienā LSK sociālie mentori papildināja savas zināšanas, apmeklējot LSK organizēto Motivācijas praktikumu, kurā tika apgūti motivācijas pamatprincipi, barjeras un risinājumi darbā ar klientiem, mērāmie un sasniedzamie mērķi sociālajā darbā, kā arī mērķu un klientu motivācijas novērtēšanas principi. Paralēli, citi mentori piedalījās ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizētajā seminārā par bēgļu un imigrantu integrāciju, starpkultūru saskarsmi, labās prakses piemēriem un pieredzi.

Savukārt, piektdien, 25. oktobrī, LSK pārstāve piedalījās Kultūras ministrijas organizētā sanāksmē par izstrādē esošajiem saliedētas sabiedrības politikas plānošanas dokumentiem un to sasaisti ar trešo valstu valstspiederīgo, tai skaitā starptautisko aizsardzības personu, mērķa grupu.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Austrālijas Sarkanajam Krustam pārskaitīti finansiālie ziedojumi no Latvijas

21.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Saistībā ar nepieciešamo palīdzību cietušajiem uguns postījumos Austrālijā, esam pārskaitījuši Austrālijas Sarkanajam Krustam finansiālo palīdzību. Tā sastāv no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ziedojumu kontā saņemtajiem iedzīvotāju ziedojumiem, LR Ārlietu ministrijas izdalītiem un LSK līdzekļiem.

Projekts “Brīvprātīgā darba spēks”: dalībnieki dalās gūtajā pieredzē

20.februārī 2020 Jaunieši
11. janvārī LSKJ brīvprātīgie dalījās iegūtajā pieredzē un zināšanās, ko ieguva Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Brīvprātīgā darba spēks” (The Power of volunteering). Jauniešiem bija iespēja piedalīties aktivitātēs par tādiem tematiem kā pirmā palīdzība, Sarkanā Krusta kustība un starptautiskā humanitārās tiesības. Projekta partneri ir Itālijas Sarkanais Krusts – Toskānas komiteja, kuri arī savukārt nodevuši projektā gūto …

Ķīnas Sarkanais Krusts palīdz cilvēkiem Ķīnā, kurus ietekmē Koronavīruss

Ķīnas Sarkanā Krusta brīvprātīgie nenogurstoši palīdz cilvēkiem, kurus Ķīnā ietekmē Korona vīruss.

Sesto reizi izskan Pateicības koncerts asinsdonoriem

15. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” jau sesto gadu pēc kārtas izskanēja Pateicības koncerts asinsdonoriem.

Palīdzība cietušajiem Austrālijas ugunsgrēkos

14.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Apkopoti Latvijas iedzīvotāju ziedojumi un saņemtie finansiālie līdzekļi no LR Ārlietu ministrijas.

Sociālā darbinieka un mentora atbalstu saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši  81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu.