Veiksmīgi noslēgušās 20. republikāniskās PP sacensības

Ziņa publicēta 12.09.2017.

9. septembrī LSK organizēja 20. ikgadējās Republikāniskās skolēnu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības. Tās notika Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā.

Sacensības tika organizētas ar mērķi noskaidrot skolēnu zināšanu un prasmju līmeni pirmās palīdzības sniegšanas iemaņu apguvē, atbilstoši Ministru kabineta 14.08.2012. noteikumu Nr.557 ‘’Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā’’ 12 stundu programmai un Veselības ministrijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pirmās palīdzības sniegšanas pamatzināšanu apmācības programmas vadlīnijām (spēkā no 2017.gada 1.maija).

Sacensībās piedalījās Latvijas 15 labākās komandas no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Dalībnieki ir apmācīti pirmās palīdzības sniegšanai 2016/2017. mācību gadā. Šie skolēni aktīvi izrādījuši interesi mācīties pirmo palīdzību gan praktiski, gan teorētiski, vēlas gūt pieredzi un sacensties savā starpā. Tie ir enerģiski un zinātkāri jaunieši, kas bieži vien pēc dalības šādās sacensībās sper nozīmīgu soli, izvēloties medicīnas profesiju.

Sacensību laikā dalībnieki sniedza pirmo palīdzību un psiholoģisko atbalstu cietušajiem un saslimušajiem (statistiem), darbosies komandā, kā arī saņems svarīgu izglītojošu informāciju. Sacensību galvenais tiesnesis bija Haralds Lučkovskis, Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības Dienesta galvenais eksperts pirmās palīdzības jautājumos.

LSK izsaka pateicību:

  • Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vadībai un darbiniekiem par atbalstu un veiksmīgu sadarbību sacensību organizēšanā.
  • Neatliekamās madicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) par to, ka deleģēja NMPD galveno ekspertu pirmās palīdzības jautājumos Haraldu Lučkovski kā sacensību galveno tiesnesi un NMPD darbinieki piedalījās skolēnu izglītošanā par neatliekamo medicīnisko palīdzību, sniedza informāciju un demonstrēja NMP automašīnas ekipējumu un materiālus.
  • Pašvaldībām, komandu skolu vadībai, komandu pārstāvjiem par komandu sagatavošanu un finansiālu atbalstu komandu dalībai sacensībās.
  • LSK komiteju izpilddirektoriem par sadarbību un komandu atbalstu dalībai sacensībās gan sagatavojot komandas, gan sniedzot finasiālu atbalstu.
  • Tiesnešiem, statistiem, grimētājiem u.c. brīvprātīgajiem par ieguldīto darbu sacensību organizēšanā.

Sacensībās piedalījās 15 komandas (kopā 88 dalībnieki):

1.vietu ieguva Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda

2.vietu ieguva Olaines 1.vidusskolas komanda

3.vietu ieguva Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda

Veiklības etapā uzvarēja Cesvaines vidusskolas komanda

Kopvērtējums un rezultāti pieejami ŠEIT!

Sakām PALDIES ikvienam par aktīvu dalību sacensībās un parādītajām zināšanām. Uz tikšanos nākamgad!

Zemāk aicinām aplūkot foto galeriju.