Patvēruma meklētāji apmeklējuši Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstādi “Kopīgā Vēsture”

Ziņa publicēta: 04.12.2018.

2018. gada 30. novembrī 25 patvēruma meklētāji no Muceniekiem kopā ar 4 Latvijas Sarkanā Krusta sociālajiem mentoriem, kā arī dari, arābu, kurdu un turku valodas tulkiem, apmeklēja Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstādi “Kopīgā Vēsture” Rīgas biržā.

Muzeja apmeklējumu organizēja Latvijas Sarkanais Krusts, sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un zviedru nevalstisko fondu “Fargfabriken” (aktivitāte organizēta kā daļa no projekta “Shared History“, ko līdzfinansē Eiropas Komisijas programma “Radošā Eiropa”).

Pasākums tika organizēts divās daļās: pirmajā daļā dalībnieki kuratora pavadībā aplūkoja izstādes “Kopīgā Vēsture” ekspozīciju, kā arī citas Rīgas Biržas izstādes, bet otrā daļa tika organizēta neformālā gaisotnē – baudot siltu tēju un uzkodas, muzeja apmeklētāji dalījās ar saviem iespaidiem un pārrunāja redzēto. Apkopojot pasākuma dalībnieku viedokļus, dominēja uzskats, ka šis ir viens no skaistākajiem un spilgtākajiem muzejiem, ko patvēruma meklētāji līdz šim ir apmeklējuši. Bija arī dalībnieki, kas norādīja, ka Rīgas Birža ir pirmais muzejs, kurā viņi savas dzīves laikā bijuši. Visatzinīgāk novērtēti tika eksponāti ar dažādu Āzijas tautu nacionālajiem tērpiem, kā arī ēģiptiešu sarkofāgs ar mūmiju. Diena noslēdzās ar kopīgu maltīti un draudzīgām sarunām.

Fotogrāfijas publicētas ar dalībnieku piekrišanu.