Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Oktobrī sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts sniegts 134 patvēruma meklētājiem

Ziņa publicēta 11.11.2016.

Logo_LSK beglu menotru programma - SIF_LSK

Tiek turpināts darbs, izzinot ikkatra patvēruma meklētāja intereses un vajadzības, un meklēti praktiski risinājumi pamatvajadzību nodrošināšanai. LSK sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu sniedz gan dzīvojošajiem patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, gan tiem 16 cilvēkiem, kas dzīvo dzīvokļos Rīgā.

Oktobris bijis īpašs mēnesis ar iepriekš Latvijā nebijušu gadījumu – 2 bēgļu ģimeņu atkalapvienošanu. Tie ir LSK sociālā darbinieka un sociālā mentora īstenoti procesi, sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Afganistānas un Uzbekistānas vēstniecībām.

2016.gada oktobra sākumā Latvijā ieradās vienas ģimenes pārējie 3 bērni no Afganistānas. Iepriekš Latvijā jau pusotru gadu dzīvojusi bērnu māmiņa ar vecāko meitu, kuriem ir piešķirts bēgļa statuss un dzīvo Rīgā dzīvoklī, māte strādā, meita mācās skolā. Oktobra laikā LSK darbinieku veikto darbību rezultāts atbraukušo bērnu sociālekonomiskā plāna īstenošanā:

– bērniem ir piešķirtas patstāvīgās uzturēšanās atļaujas (identifikācijas kartes);

– bērniem ir atrasta skola, kurā mācības uzsāktas no novembra sākuma, LSK seko līdzi bērna sekmēm mācībās un uztur regulāru komunikāciju ar skolas direktoru, skolotājiem un bērnu māti sekmju pārrunāšanai;

– visi 4 bērni ir pieteikti un pēc skolas apmeklē Dienas centru (jaunas zināšanas, latviešu valodas prasmju uzlabošana, socializēšanās ar citiem Latvijas bērniem);

– ir reģistrēti pie ģimenes ārsta (veikta pilna veselības apskate);

– ģimenei piešķirts trūcīgās personas statuss un saņem paredzēto palīdzību – pārtikas pakas, higiēnas pakas un skolas piederumus.

Kā jūtas bēgļu ģimenes mamma par iespēju būt kopā ar saviem pusotrugadu neredzētajiem 3 mazgadīgajiem bērniem? Skatieties mammas teikto latviešu valodā LNT sižetā, uzspiežot ŠEIT! Bēgļu ģimenes māte bija devusi savu piekrišanu ģimenes atkalapvienošanas brīdī klāt būt medijiem, ievērojot ģimenes locekļu seju nerādīšanu, kā arī piekrita sniegt intervijas.

2016.gada oktobra vidū īstenots Latvijas vēsturē otrais ģimenes atkalapvienošanas process – uz Latviju no Afganistānas atbraukuši 3 pārējie sievietes mazgadīgie bērni. Iepriekš Latvijā pusotru gadu dzīvojusi bērnu māmiņa ar vecāko meitu, kuriem ir piešķirts bēgļa statuss un dzīvo Rīgā dzīvoklī, māte nestrādā, jo vecākajai meitai veselības problēmu dēļ nepieciešama uzraudzība, meitai nodrošināta mājapmācība un apmeklē Dienas centru. Oktobra laikā LSK darbinieku nokārtotās darbības:

– uzreiz pēc atbraukšanas bērniem tika piešķirtas patstāvīgās uzturēšanās atļaujas, ar LSK sociālā darbinieka un sociālā mentora palīdzību, sadarbībā ar LR Robežsardzi un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, bērniem ir piešķirts patvēruma meklētāju statuss;

– bērniem tiek meklēta skola un regulāri vestas pārrunas ar vairāku skolu direktoriem, lai izvērtētu labāk piemērotākās izglītības iestādes izvēli;

– ir iesniegts pieteikums ģimenes pabalsta piešķiršanai arī jauniebraucējbērniem.

Reportāža no lidostas ģimenes atkalredzēšanās mirklī (foto un video) atrodama ŠEIT! Bēgļu ģimenes māte bija devusi savu piekrišanu ģimenes atkalapvienošanas brīdī klāt būt medijiem,ievērojot ģimenes locekļu seju nerādīšanu, kā arī piekrita sniegt intervijas.

Patvēruma meklētāji Latvijā ieradušies no dažādām izcelsmes valstīm (alfabēta secībā): no Afganistānas, no Eritrejas, no Gruzijas, no Indijas, no Irākas, no Kongo demokrātiskās republikas, no Krievijas, no Nepālas, no Pakistānas, no Sīrijas, no Uzbekistānas. Oktobrī nākušas klāt vēl 2 klientu izcelsmes valstis – Tadžikistāna un Baltkrievija (skat. attēlu).

LSK karte patveruma mekletaju izcelsmes valstis

LSK šo pakalpojumu sniedz saskaņā ar iepirkuma līgumu Nr. S-SIF-2016-12 iepirkumam Nr. SIF 2016/12 „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu”, no 2016. gada 1. oktobra – 30. novembrim. Identisks pakalpojums ticis sniegts kopš 2016.gada 6.aprīļa “Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanas patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu” (Nr. SIF 2016/4) ietvaros.

Visa LSK informācija, kas saistīta ar patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu uzņemšanu Latvijā un procesiem Eiropā, pieejama LSK mājaslapā jaunumu sadaļā “Bēgļi un patvēruma meklētāji”

Kontaktinformācija: Agnese Trofimova, Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja

E-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv, Tālr. +371 67686312

Tev varētu arī interēsēt:

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …