Ogrē atklāta izstāde “Latvijas Sarkanajam Krustam 100”

Ziņa publicēta 08.03.2018.

1.martā, Ogres Centrālajā bibliotēkā tika atklāta ceļojošā izstāde “Latvijas Sarkanajam Krustam 100”. Izstādes apmeklētājus uzrunāja un izstādi atklāja LSK Viduslatvijas komitejas izpilddirektors Atis Strārastnieks, pastāstot, ka 2017. gadā LSK Viduslatvijas komiteja izveidojās, apvienojot Ogres un Aizkraukles komitejas. Tāpat, izstādes atklāšanā piedalījās LSK Prezidents Viktors Jaksons, atklājot, ka izstāde veltīta LSK un arī Latvijas simtgadei. Izstāde Latvijas novadus apceļo jau 5 gadus. Izstāde Ogres Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 31. martam.

V.Jaksons pateicās visiem, kuri ieguldījuši darbu izstādes izveidošanā. “Man šķiet apbrīnojami, ka tikai divas dienas pēc mūsu valsts dzimšanas 1918. gadā, un tas bija briesmīgs laiks tikko pēc kara, cilvēki par vajadzīgu un iespējamu uzskatīja radīt Sarkano Krustu, pēc tam nesavtīgi ziedojot savu darbu un līdzekļus, lai palīdzētu daudziem cilvēkiem,” atzina V.Jaksons, paužot cerību, ka sabiedrība novērtēs šo cilvēku paveikto un arī paši aktīvāk iesaistīsies kustībā, kopīgiem spēkiem īstenojot tās mērķi – palīdzēt tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams.

Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs, domes deputāts Artūrs Mangulis pateicās LSK par veikto darbu un sniegto palīdzību novada iedzīvotājiem, par veiksmīgo sadarbību ar pašvaldību.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī LSK Viduslatvijas komitejas kolēģi no Kokneses, par sadarbību un veikto darbu pateicās Ogres novada Sociālais dienests.
Izstādes apmeklētājus ar muzikāliem sveicieniem sveica ogrēnietis Atis Ieviņš, kurš šobrīd piedalās TV3 šovā “Izklausies redzēts” un uzvaras gadījumā balvu, EUR 5000,00, ir nolēmis ziedot LSK Viduslatvijas komitejai, un ir tās biedrs.
  • Arī Latvijas Reģionu Televīzija „Re:TV” viesojās izstādes atklāšanā un ir tapis sižets par notikumu, tāpat intervijās piedalījās A.Stārastnieks, V.Jaksons un izstādes kurators Mārtiņš Vesperis (sižeta sākums 19 min 20 sek).
  • Tāpat, izstādes atklāšana aprakstīta Ogres novada mājaslapā ŠEIT!