LSKJ brīvprātīgo tikšanās 13. aprīlī

Ziņa publicēta 16.04.2019.

13. aprīlī Rīgā satikās Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne/ Latvian Red Cross Youth brīvprātīgie no 5 Latvijas vietām – Balviem, Saldus, Limbažiem, Ilūkstes un Rīgas.
Brīvprātīgie apmainījās pieredzē, par realizētājam un plānotajām aktivitātēm. Iedvesma bija jūtama gaisā un redzama jauniešu acīs. Izskanēja stāsti gan par aktivitātēm pansionātos, gan par veselības veicināšanas aktivitātēm un dažādām labdarības akcijām.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes biroja vadītāja Evija Eglīte dalījās savā pieredzē par to, kā ar programmām “Erasmus+: Jaunatnes darbībā” un “Eiropas Solidaritātes Korpuss” atbalstu, ko Latvijā koordinē Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra, var īstenot dažādas idejas gan vietējā, gan valstiskā, gan arī Eiropas līmenī. Marta vidū Evija piedalījās Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras koordinētās apmācībās “ATOQ – advanced training on quality” Bulgārijā, kur tika runāts par kvalitātes celšanu Eiropas līmeņa projektos, liekot uzsvaru tieši uz starptautiskiem jauniešu apmaiņas projektiem programmas “Erasmus+:Jaunatne darbībā” ietvaros.

Tuvojoties 8. maijam – Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (SK un SP) dienai, kas ir kustības dibinātāja un pirmā Nobela miera prēmijas ieguvēja Anrī Dināna dzimšanas diena jaunieši prezentēja plānotās aktivitātes kā arī lektora Ulda Krastiņa vadībā diskutēja un izzināja, kas ir starptautiskās humanitārās tiesības un vēsturiski svarīgo saikni ar SK un SP kustības aizsākumiem.