LSK SC “Gaiziņš” statistika jaunam gadam sākoties

Ziņa publicēta 07.02.2019.

Iestājoties aukstajam laikam LSK SC “Gaiziņš” diennaktī apmeklē vidēji 133 personas diennakti (2019.gada janvāris) , salīdzinājumā ar 2018.gada janvāra mēnesi klientu skaits ir samazinājies, 2018.gada janvārī vidēji bija 130 personas. 2019.gada janvārī policija (valsts un pašvaldības policija) vidēji diennakts laikā nogādāja dažādas persona 26 gadījumos. Salīdzinot ar 2018.gadu tas ir par 2 gadījumiem mazāk. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajai informācijai plkst. 08:00, ja āra gaisa temperatūra ir zemāka par -10 ºC vai, ja āra gaisa temperatūra ir zemāka par 0 ºC un vēja ātrums ir lielāks par 10 metriem/sekundē, klientiem ir iespēja uzturēties patversmē visu diennakti.

Klientiem patversmē tiek nodrošinātas vakariņas, ir iespēja uzturēties siltās telpās, iespēja nomazgāties, nomainīt drēbes, saņemt sociālā darbinieka konsultācijas. Ir iespēja apmeklēt veselības istabu, kur tiek nodrošinātas medmāsas vai ārsta palīga konsultācijas, HIV konsultācijas, ir iespēja veikt profilaktiskos izmeklējumus (HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestu veikšana, asinsspiediena mērīšana, u.c.).

Bezpajumtniekiem ir arī iespēja pa dienu uzturēties Rīgas patversmes dienas centrā, kas atrodas Rīgā, Katoļu ielā 57. Rīgas patversmes dienas centrs nodrošina sociālā darba speciālistu un psihologa konsultācijas, pašpalīdzības grupu nodarbības, ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī, dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumu.

 

Sagatavoja Inese Vintiša

LSK SC ‘’Gaiziņš’’ sociālā darbiniece

31.01.2019.