LSK Rēzeknes komiteja gādā par 17 ģimeņu iesaistīšanos programmā “Pats savam saimes galdam”

Ziņa publicēta 06.08.2019. (pārpublicēts)

Šogad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 206 grūtībās nonākušās Latvijas ģimenes guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. No tām 17 ģimenes – Rēzeknē. Ģimenes saņēma sēklas un stādus, darbarīkus un mēslojumu, kā arī tik būtiskās konsultācijas. Šobrīd ģimenes rosīgi strādā, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu.

Pārsvarā ģimenes audzē kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Retāk sastopamo dārzeņu vidū – kolrābji, cukīni, kāļi, zirnīši, atsevišķas salātu šķirnes. Ģimenes stāda arī augļu kokus un ogulājus, lai projekta rezultātus varētu baudīt arī nākamajos gados.

Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda projektu konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, atbalstu šogad ieguva 12 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Latgalē atbalstu saņēma 3 organizācijas, kopā atbalstot 40 ģimenes: Krāslavas novada biedrība “Laimīgi Indrā”, Latvijas Sarkanā Krusta Dagdas nodaļa un Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes nodaļa.

Par Rēzeknes ģimeņu iesaisti darbos rūpējas Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes nodaļa. Projekta “Darba spars Rēzeknē” darbos iesaistījušās Rēzeknes pilsētas 17 ģimenes. Tās saņēma stādus, kokus un augļu krūmus, kā arī darbarīkus – spaiņus, grābekļus, lāpstas, kapļus, minerālmēslus u.c. būtiskas lietas. Savukārt ekskursija uz vietējo stādu audzētavu un konsultācijas ļāva ģimenēm izaudzēt pēc iespējas labāku ražu.

Organizācijas vadītāja Gunta Stepiņa atzīst, ka projektam būs arī ilgtermiņa rezultāts, jo “ir ģimenes, kas no jauna uzsāk dārza ierīkošanu vai veic līdz šim nerealizēto, piemēram, siltumnīcas darbus, koku, krūmu stādīšanu.

Tas pieradina pie darba un ģimenes budžeta plānošanas. Turklāt kopējs darbs savā dārzā satuvina ģimenes un rada kopības sajūtu.”

Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

Gunta Stepiņa, Latvijas Sarkanā Krusta biedrības Rēzeknes komitejas vadītāja

Gunta Stepiņa, Latvijas Sarkanā Krusta biedrības Rēzeknes komitejas vadītāja

Šajā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā šogad atbalstīti 3 projekti Latgalē, 2 projekti Vidzemē, 3 projekti Zemgalē un 4 projekti Kurzemē. Kopā 12 atbalstītās organizācijas zemkopības darbos iesaista vismaz 800 uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus. Tādejādi organizācijas palīdz cilvēkiem pašu rokām uzlabot savus dzīves apstākļus. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīris grantus 16 215,- eiro apmērā. Par visiem atbalstītajiem projektiem lasiet šeit: https://www.teterevufonds.lv/jaunumi/206-gimenem-palidzes-bagatinat-saimes-galdu/

Turklāt ģimenes saņem arī “Saimes galda rokasgrāmatu” (https://ej.uz/SaimesRokasgramatu) – palīgu ģimenēm, kā labāk saimniekot mazdārziņā. Rokasgrāmata veidota, ieklausoties Bulduru dārzkopības vidusskolas pasniedzējas Eleonoras Mārciņas padomos.

Aicinām iepazīties ar infografiku par iepriekš īstenoto projektu rezultātiem. Plašāk par programmu lasiet vietnē: www.saimesgaldam.lv un uzziniet video stāstos:

Borisa un Ināras Teterevu fonds. Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē.  Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

Informāciju sagatavoja Borisa un Ināras Teterevu fonda Labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova