LSK piedalās starptautiskajās mācībās “7th Summer Disaster Preparedness and Response School”

Ziņa publicēta 31.07.2018.

25. – 29. jūlijam biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” pārstāvji, kopā ar kolēģiem no Igaunijas, devās uz starptautiskajām mācībām Baltkrievijā ‘’7th Summer Disaster Preparedness and Response School’’. Mācības norisinājās piecas dienas, Baltkrievijas Ārkārtas situāciju ministrijas poligonā. Mācībās piedalījās Sarkanā Krusta biedri un brīvprātīgie no Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Tadžikistānas, Kirgiztānas, Bulgārijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Šajā gadā mācību temats bija bēgļi, patvēruma meklētāji, imigranti.

Apmācības noritēja 3 posmos:

  • instruktāžas, kuru laikā Ukrainas un Bosnijas un Hercegovinas pārstāvji iepazīstināja ar bēgļu situāciju šajā valstīs, kā arī apmācīja citus dalībniekus, kā pareizi ierīkot nometni, sarunāties un sniegt palīdzību patvēruma meklētājiem.
  • 24 stundu lauka mācības, kurās tika inscenēta vilciena katastrofa, aviokatastrofa, dažādi nemieri pašā nometnē, tika organizēta cilvēku meklēšana mežā un uz ūdens.
  • mācību izvērtējums, kā arī dalībnieku iepazīstināšana ar Baltkrievijas Ārkārtas situāciju ministrijas ekipējumu, aviokatastrofas stimulatoru izmēģināšana un iespēja izglābt cietušo no speciāli izveidotas gāzes kameras.

Mācību laikā tika iegūta neatsverama pieredze darbā ar cietušajiem, sastrādājoties komandā ar kolēģiem no dažādām valstīm un piedzīvojot nelielu ieskatu glābēju ikdienas darbos. Paldies lieliskajiem kolēģiem no Latvijas Sarkanā Krusta par fantastisko komandas darbu un veiksmīgu sadarbību visu mācību laikā!