Jauniešu PP komandas ceļš līdz sacensībām Rumānijā

Rīgas Ķengaraga vidusskolas komanda stāsta par savu vairāku gadu ceļu līdz PP sacensībām “FACE” Rumānijā.

2011. gads

“Mūsu ceļš uz Eiropu sākās jau pirms 5 gadiem. 2011. gadā mēs atnācam uz skolas medicīnas klubu, kur jau 16 gadu laikā mūsu skolēni gūst pieredzi par pirmās palīdzības pamatprincipiem. Kluba biedri katru gadu piedalās pilsētas un republikas pirmās palīdzības sacensībās. Daudzi kluba dalībnieki mācās ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs un savu turpmāko dzīvi saista ar medicīnu un jau kā speciālisti apmeklē mūsu klubu un dalās ar savu pieredzi.

2014. gads

Mūsu komandā ir 7 radoši, jautri, mērķtiecīgi un gudri jaunieši, kuri daudzkārt pielietoja un pierādīja savas zināšanas un prasmes pilsētas sacensībās. 2014. gada septembrī mēs piedalījāmies un uzvarējām Republikas sacensības Ādažos. Ieguvām iespēju prezentēt savu valsti Eiropas pirmās palīdzības sacensībās. Gatavošanās sacensībām sākās jau maijā ar medicīnas terminoloģijas apguvi angļu valodā. Trenējāmies pēc Eiropas PP vadlīnijām, kuras atšķiras no mūsu vadlīnijām. Tas bija viens no grūtākiem šķēršļiem.

2015. gads, 10. septembris

2015. gada 10. septembrī komanda lidoja uz Bukaresti. Rumānija sagaidīja mūsu komandu ar nepatīkamu pārsteigumu – mūsu bagāža bija pazaudēta. Protams, mēs to pārdzīvojām, jo tur bija ne tikai personīgās lietas, bet arī visas sacensībām nepieciešamās lietas un materiāli. Tas nozīmēja, ka mēs pilnvērtīgi nevarēsim piedalīties sacensībās. Tomēr Rumānijas organizatori atbalstīja mūs un apsolīja palīdzēt. Viesnīcā tika organizēts ļoti skaists pasākums „Welcome party”, kur mēs iepazināmies ar citiem dalībniekiem, Rumānijas brīvprātīgajiem un sacensību tiesnešiem no citām valstīm. Vakara noslēgumā bija dejas. Nākamajā dienā no rīta bija ekskursija pa Bukaresti. Pēc tam notika dažādi treniņi, kur mēs varējām pirmo reizi izmēģināt, kā strādāt ar automātisko defibrilatoru. Vakarā TV studijā notika atklāšanas ceremonija, kur uzstājās Rumānijā populāri dziedātāji. Pateicoties Latvijas un Rumānijas Sarkanā Krusta pārstāvju kopīgam darbam, no ceremonijas atgriežoties viesnīcā sacensību organizatori izsniedza mūsu komandai ekipējumu (somas (aptieciņas) un kostīmus) Citu valstu komandas ziedoja mums pārsienamos materiālus.

2015. gads, 12. septembris

12. septembrī pienāca „X” diena – sacensības. Sacensībās piedalījās 28 komandas no vairāk nekā 20 valstīm. Tās notika lielā parkā Bukarestes centrā. Kopā bija 28 etapi – puse no tiem bija praktiskie etapi, pārējie – informatīvie un radošie etapi, kuros mēs varējām atpūsties un izklaidēties. Etapi bija pietuvināti reālām dzīves situācijām. Visiespaidīgākais bija etaps, kurā tika izmantota īsta lidmašīna, bet viens no grūtākajiem un neparastākajiem – etaps „Ugunsgrēks”, kurā bija daudz cietušo un jāstrādā bez aptieciņām. Jaunu pieredzi guvām atdzīvināšanas etapā, kurā visiem komandas dalībniekiem bija jāveic atdzīvināšanas pasākumi 6 lellēm (2 zīdaiņi, 2 bērni un 2 pieaugušie) vienlaikus, izmantojot automātisko defibrilātoru. Vispirms pie katras lelles katram komandas dalībniekam individuāli bija jāstrādā divas minūtes, pēc tam pārī – četras minūtes. Tiesneši izturējās pret mums laipni, ar sapratni un atbalstīja mūs. Ar vairākām komandām sadraudzējāmies.

Veiksmīgais piedzīvojuma noslēgums

Sacensību beigās mums paziņoja, ka bagāža ir atrasta un ir ceļā no lidostas uz viesnīcu. Noslēguma ceremonijā mūsu komanda pateicās visiem, kas palīdzēja ar aprīkojumu un ziedoja materiālus, lai pilnvērtīgi varam piedalīties sacensībās. Teicām lielu paldies visiem, kas palīdzēja un dāvinājām suvenīrus no Latvijas komandu kapteiņiem un organizatoriem. Apbalvošana bija sadalīta 3 grupās – pirmajām goda rakstus izsniedza tām komandām, kuras ieguva 20.-28. vietu (konkrētu vietu nenosauca), pēc tam nosauca komandas, kuras ir grupā no 11.-19. vietas, pārējām komandām tika nosauktas arī iegūtās vietas. Pirmo vietu ieguva Slovēnija, kur arī notiks 2016. gada sacensības, otro – Serbija un trešo – Īrija (Dublinas komanda).

Paldies LSK!

Noslēgumā mēs gribam pateikt paldies Latvijas Sarkanā Krusta organizācijai par atbalstu, uzticību un iespēju piedalīties augsta līmeņa sacensībās. Neskatoties uz to, ka vairākās komandās piedalījās paramediķi un glābēji, mēs parādījām atbilstošu līmeni. Sacensību laikā mēs sajūtām Sarkanā Krusta 7 pamatprincipu darbību un īstenību. Rumānijā bija ļoti laba, draudzīga atmosfēra, komandas atbalstīja viena otru un velēja veiksmi. Mēs gribētu, lai tāda paša atmosfēra būtu arī mūsu valstī, ja šeit notiks Eiropas sacensības. Vēlam veiksmi visām komandām, kuras piedalīsies turpmākajās sacensībās, iesakām uzzināt vairāk par Eiropas PP noteikumiem un nebaidīties no kļūdām, jo tā ir vērtīga pieredze, kas paliks Jums uz visu mūžu!”

 

Ar cieņu un mīlestību,

Rīgas Ķengaraga vidusskolas komanda

Ziņa publicēta 27. 10. 2015.