Logo

Kontaktinformācija Kontaktpersona
E-pasts: meklesana@redcross.lv

Informācija pa tel. +371 26143344

P.-C. 9:00 – 17:00, Pk. 9:00 – 16:00)

Klientu pieņemšana darba dienās, iepriekš vienojoties, tel. +371 26143344

Adrese: Gaiziņa iela 7, Rīga, SC “Gaiziņš”

Meklēšanas dienesta koordinatore: Alīna Kaņepa

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) un Sarkano Krustu / Sarkano Pusmēness biedrības visā pasaulē sadarbojas, lai palīdzētu atrast pazudušus ģimenes locekļus, lai atjaunotu kontaktus starp radiniekiem un atkalapvienotu izšķirtas ģimenes. Šis pakalpojums pasaulē zināms kā Restoring Family links (Ģimenes saišu atjaunošana).

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Meklēšanas dienests ir daļa no Restoring family links tīkla un darbojas, ievērojot Restoring family links principus un darba metodes. Vairāk par Restoring Family Links var lasīt šeit: https://familylinks.icrc.org/en/Pages/home.aspx

LSK Meklēšanas dienesta pakalpojumus var izmantot visi, kuri vēlas:

  • sameklēt kara laikā vai dabas stihijās pazudušus tuviniekus;
  • sameklēt kara laikā kritušo tuvinieku kapa vietas;
  • sameklēt radiniekus, kuri dzīvo ārzemēs un ar kuriem pēkšņi ir zuduši kontakti (vairs neatbild uz vēstulēm u.tml.);
  • nosūtīt īsas vēstulītes tiem tuviniekiem, kuri atrodas kara darbības zonā.

Meklēšanas pieprasījumi no Latvijas iedzīvotājiem tiek pieņemti tikai gadījumos, ja informācija jāmeklē ārpus Latvijas.

Lai varētu uzsākt meklēšanu, Jums ir jāaizpilda meklēšanas pieprasījuma anketa, kurā jāsniedz pēc iespējas plašāka un detalizētāka informācija par meklējamo personu.

Anketa pieejama PDF formātā. Aizpildīta anketa jānosūta elektroniski uz e-pastu meklesana@redcross.lv vai pa pastu uz adresi:

LSK Meklēšanas dienestam

SC “Gaiziņš”

Gaiziņa iela 7

Rīga, LV-1050

Lejuplādēt anketu PDF formātā

Meklēšanas dienesta koordinators izvērtēs, vai Jūsu sniegtā informācija ir pietiekama, lai uzsāktu meklēšanu, un vai iesniegtais meklēšanas pieteikums atbilst Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas noteiktajiem meklēšanas kritērijiem.

LSK Meklēšanas dienesta pakalpojumi ir konfidenciāli un bez maksas. Anketā norādītie dati tiks izmantoti tikai meklēšanas procesa nolūkos.

#StolenMemory – palīdzēsim atgriezt nacistu nozagtās atmiņas!

Starptautiskais Meklēšanas dienests Vācijā (The International Tracing Service – ITS) ir arhīvs, kurš glabā informāciju par holokausta un nacistu tirānijas upuriem – personām, kuras tika ieslodzītas koncentrācijas nometnēs, geto, piespiedu darbu nometnēs un Gestapo cietumos no 1933.līdz 1945.gadam. Šis arhīvs glabā 30 miljonus oriģināldokumentu par 17,5 miljoniem nacistu upuru likteņiem.

Inside ITS in Bad Arolsen, Germany. (Richard Ehrlich/USHMM)

Inside ITS in Bad Arolsen, Germany. (Richard Ehrlich/USHMM)

ITS ir uzsācis kampaņu #StolenMemory

Kampaņas mērķis ir atdot nacistu upuriem piederošās mantas, kas saglabātas ITS arhīvā no laika, ko viņi pavadīja koncentrācijas nometnēs un cietumos. Arhīvs glabā gandrīz 3000 visdažādāko lietu – rokas pulksteņus, kabatas pulksteņus, gredzenus, ģimenes fotogrāfijas, ikdienas priekšmetus, kā arī dokumentus – personu dzimšanas, laulību apliecības, rakstītās un saņemtās vēstules. Bieži vien šīs bija vienīgās personīgās mantas, ko nacistu upuri spēja noslēpt un saglabāt, atrodoties koncentrācijas nometnē.

 

 

ITS seeks to return Holocaust victim Istvan Zusz's watch and wedding ring to his family through its #StolenMemory campaign. (Cornelis Gollhardt/ITS)

ITS seeks to return Holocaust victim Istvan Zusz’s watch and wedding ring to his family through its #StolenMemory campaign. (Cornelis Gollhardt/ITS)

Kampaņa tika uzsākta 2016. gadā Starptautiskajā Holokausta piemiņas dienā. ITS izveidoja izstādi “#StolenMemory – Returning Memories Stolen from Nazi Victims” un izvietoja liela formāta plakātus ap UNESCO galvenās mītnes Parīzē ārējo perimetru. Katrā plakātā ir attēlota kāda personīgā manta, piemēram, pulkstenis, laulību gredzens, pildspalva vai ķemme, kā arī informācija, ko ITS izdevies noskaidrot par šīs mantas īpašnieku un viņa likteni. Plakāti izvietoti, cerot, ka garāmgājēji atpazīs un tiks mudināti palīdzēt ITS atrast attēloto objektu īpašnieku. Šos plakātus plānots tulkot vairākās valodās, lai izstādi varētu izvietot dažādās valstīs.

No 3000 mantām, ko glabā ITS, 1551 mantām īpašnieki nav identificēti. Tomēr starp identificētajām mantām atrodas arī 16 latviešiem piederošas mantas, kuras ITS, sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts”, gribētu atgriezt to īpašniekam vai īpašnieka tuvākajam radiniekam.

Latvijas Sarkanais Krusts aicina apskatīt ITS publiski pieejamo datu bāzi ar nacistu upuriem piederošajām mantām saitē https://www.its-arolsen.org/en/exhibits/stolenmemory/ ,sadaļā “Names and photos”.

Ja atpazīstat kādu no datu bāzē publicētajiem mantu īpašniekiem, sazinieties ar LSK Meklēšanas dienestu pa tel.+371 26143344 vai rakstot uz e-pastu meklesana@redcross.lv

Kopā mēs varam palīdzēt atrast latviešus, kuru mantas saglabātas, un atdot viņiem “nozagtās” atmiņas!