AIDS mirušo piemiņas diena

Ik gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial” jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šis pasākums – vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos – jau kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs. Starptautiskā no AIDS mirušo piemiņas diena tiecas nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī radīt gaišāku nākotnes perspektīvu šodienas pacientiem. Šī diena tiek arī izmantota kā iespēja veidot dialogu ar valdību, parlamentu un vietējās kopienas pārstāvjiem par dažādiem ar HIV infekcijas izplatību konkrētajā valstī saistītiem jautājumiem un tās ierobežošanas iespējām.

Latvijā šo pasākumu jau kopš 2003. gada organizē un iedzīvina Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS”, kas arī šogad vēlas turpināt šo tradīciju, pasvītrojot šīs dienas nozīmību un apliecinot cieņu no HIV/AIDS mirušajiem, kā arī atgādinot, ka šī infekcija ir mums līdzās un var skart ikvienu no mums.

Svarīgi ir palielināt sabiedrības informētību par to, cik svarīgi ir savlaicīgi veikt HIV testu, lai tādējādi samazinātu cilvēku skaitu, kas dzīvo ar HIV un kuri nezina savu diagnozi, kā arī slimības vēlīnu atklāšanu. HIV testēšana nepieciešama, lai uzrunāt indivīdus, kuri visvairāk pakļauti HIV infekcijas riskam, lai veicināt šo personu atbildību par savu un citu personu veselību.

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” ir šī pasākuma informatīvais atbalstītājs un atgādina, ka LSK veselības istabās ikvienam ir iespēja veikt HIV eksprestestu bez maksas un anonīmi, saņemt pirms un pēc testa konsultāciju, kuras laikā iespējams uzdot interesējošos jautājumus.

Ļ. cien. dāmas un A.god. kungi!AIDS diena 2015

Sagaidot 2015. gada no AIDS mirušo piemiņas dienu, Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS” aicina Jūs pagodināt ar savu klātbūtni piemiņas pasākumu – svinīgu ziedu dobes izveidi, kas notiks

Š.g. 8. maijā, plkst. 13.00 Latvijas Infektoloģijas centrā (pie 2. nodaļas korpusa).

Pasākuma programma

13.00 Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārstes, prof. Baiba Rozentāles ievadvārdi.

13.10 Mācītāja Jura Cālīša uzruna.

13.20 Visi dalībnieki – ziedu stādīšana.

14.00 neformālas sarunas pie kafijas tases.

Jau iepriekš pateicībā par atsaucību, biedrības „AGIHAS” valde. Koordinātes jautājumiem un dalības apstiprināšanai: e-pasts: agihas.lv@inbox.lv tālr. 20207737