Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSKJ jaunieši stāsta bērniem par mentālo veselību pasākumā “Zinošs un drošs”

11.septembrī 2020 Jaunieši

Jaunais mācību gads ir sācies un vēl aizvien visas sabiedrības kopīgā atbildība ir bērnu un jauniešu veselība un drošība un atbilstoša vide, kurā viņi atrodas. 

5. septembrī Rīgā notika pasākums “Zinošs un drošs”, kas tika veltīts vides drošības tematam. Pasākumu organizēja Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes studenti kopā ar sadarbības partneriem, tai skaitā, LSK Jaunatnes Rīgas nodaļas brīvprātīgajiem.

Pasākuma teritorijā bija dažādas stacijas gan par drošību pie ūdens, telpās, veselīgu uzturu un psiho-emocionālo veselību. Pasākumā piedalījās arī LSK Jaunatnes projekta “Elpo, lai priecātos 2 jeb ELP[A] 2” komandas jaunieši, kuri runāja ar bērniem par mentālās veselības jautājumiem. Tāpat, kopā tika spēlētas tematiskās spēles, atbildēts uz svarīgiem jautājumiem, iepazītas emocijas un meklēta atbildes, vai un kāpēc ir svarīgi būt atklātiem par to, kādas ir iekšējās sajūtas un emocionālais stāvoklis.

Bērni tika iedrošināti dalīties savos pārdzīvojumos un sajūtās ar saviem vecākiem, skolotāju vai citu uzticības personu, jo tikai runājot, stāstot un lūdzot palīdzību, to ir iespējams saņemt. Ar vienkāršiem vingrinājumiem bērniem tika atgādināts par kustēšanās un fizisko aktivitāšu nozīmi, lai justos labi gan fiziski, gan mentāli.

LSK Jaunatnes brīvprātīgo jauniešu viedoklis, kāpēc ir svarīgi runāt un darboties kā brīvprātīgajam mentālās veselības jomā:

 

Brīvprātīgais darbs liek meklēt vērtību darba procesā, pieredzē un attiecībās. Darbojoties mentālās veselības jomā Tu iekļūsti burbulī, kurš veido pašpietiekamu, apzinīgu un veselīgu sabiedrību.

Anna un Aivars

 

Mentālā veselība ir tēma par kuru ir jārunā gan stāstot un izglītojot, gan vienkārši uzklausot. Man ir svarīgi par to runāt, lai sabiedrība kļūtu pieņemošāka, un mēs spētu viens otram palīdzēt nevis nosodīt.

 Vija

Tev varētu arī interēsēt:

Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku

29.septembrī 2020 Jaunieši
Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku, izkustoties un elpojot svaigu gaisu!

Pasaules sirds diena: parūpējies par savas sirds veselību, 12 ieteikumi

29. septembris: Pasaules sirds diena. Šodien īpaši aicinām parūpēties par savas sirds veselību un dalāmies ar 12 vienkāršiem ieteikumiem

SAC “Derpele” aktīvi noris pasākums “Jautrie starti rudens gaidās”

28.septembrī 2020 Sociālie centri
17. septembrī LSK SAC “Derpele” norisinājās pasākums "Jautrie starti rudens gaidās"

SAC “Derpele” kliente apbalvota ar Viestura ordeni

28.septembrī 2020 Sociālie centri
1. septembrī SAC "Derpele" ar Viestura ordeni tika godināta centra kliente Mihalīna Supe. 

Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts: ICRC aicina puses saudzēt civiliedzīvotājus

27.septembrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja ir noraizējusies par konflikta eskalācijas humāno ietekmi saskarsmes līnijā.

LSK Rīgas apriņķa komiteja godina asins Goda donorus

25.septembrī 2020 Komitejas
Svinīgā pasākumā sveikti asins Goda donori un vecbiedri - goda jubilāri.