Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK SC “Gaiziņš” klienti pārbauda plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība (LTBAB) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) nodrošināja bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozes (TB) slimību, plaušu veselību un imunitāti LSK sociālā centra “Gaiziņš” patversmes un naktspatversmes klientiem un darbiniekiem. Konsultācijas saņēma 36 personas LSK Veselības istabā, Gaiziņa ielā 7, 23. un 30.oktobrī.

Šāda aktivitāte tika organizēta, lai atgādinātu par TB aktualitāti un veicinātu efektīvu TB profilaksi, īpaši augsta riska grupās. TB ir bīstama infekcijas slimība, kas visbiežāk skar sociāli mazaizsargātās sabiedrības grupas. Latvijas epidemioloģiskā situācija ir nelabvēlīga – ik gadu ar TB no jauna saslimst vairāki simti cilvēku, un PVO Eiropas Reģionā Latvija ir atzīmēta kā augstas TB prioritātes valsts. TB infekcijas izplatības kontrolei sabiedrībā ir nepieciešama efektīva TB profilakse – t.sk. sabiedrības aktīva izglītošana par TB, regulāras pārbaudes, lai savlaicīgi atklātu šo slimību, kā arī profilaktiskā ārstēšana augsta TB riska grupām (piem. HIV inficētām personām, cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti).

Konsultāciju laikā plaušu speciālists sniedza klientiem informāciju par TB slimību, simptomiem, diagnostikas un ārstēšanas iespējām, kā arī dalījās padomos par imunitātes stiprināšanu un plaušu veselības veicināšanu.

Pēc nepieciešamības klienti varēja veikt krēpu testu TB diagnostikai vai saņemt nosūtījumu bezmaksas papildus diagnostisko izmeklējumu veikšanai, lai izmeklētos uz TB.

Konsultāciju norises laikā tika ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid 19 infekcijas ierobežošanai. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, konsultācijas saņema tikai LSK sociālā centra “Gaiziņš” klienti un darbinieki.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projekts “Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības kapacitātes stiprināšana tuberkulozes skarto cilvēku atbalstam un sabiedrības informēšanai”, līguma Nr. 2020.LV/NVOF/MIC/017/20

Tev varētu arī interēsēt:

LSK uzsāk jaunu projektu “Komandas spēks”

24.novembrī 2020 Projekti
Kopš 15. novembra LSK īsteno projektu "Komandas spēks"

Kampaņa “Brauc vesels!”: ievēro higiēnu, lietojot īres auto!

24.novembrī 2020 Veselības drošība
Stiprāki par vīrusu varam būt tikai mēs visi kopā.

LSKJ aicina piedalīties vebinārā par brīvprātīgo darbu 26. novembrī

24.novembrī 2020 Jaunieši
26. novembrī aicinām cilvēkus piedalīties bezmaksas tiešsaistes vebinārā brīvprātīgā darba iespējām jauniešiem Latvijas Sarkanajā Krustā.

Kampaņa “Brauc vesels!”: ievēro higiēnu, lietojot taksometru!

23.novembrī 2020 Veselības drošība
Stiprāki par vīrusu varam būt tikai mēs visi kopā.

Labdarības akcijā Latvijas trūcīgajām meitenēm saziedoti vairāk kā 200 000 higiēnas produktu

23.novembrī 2020 Sociālais atbalsts
Personīgu ziedojumu sniegusi kampaņas vēstnese, modele Karlīna Caune.

LSKJ nodaļas sūta LSK dzimšanas dienas sveicienus

20.novembrī 2020 Jaunieši
Šajā svētku nedēļā, kad gan Latvija, gan biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atzīmē 102. dzimšanas dienu, vēlējāmies radīt iedvesmu, atcerēties paveiktos labos darbus un aicināt citus cilvēkus veltīt savu laiku brīvprātīgajam darbam. Video sērijā “Esmu jauns un brīvprātīgs! Jau 102 gadus!” nedēļas garumā brīvprātīgie jaunieši dalījās ar savu pieredzi un spilgtākajām atmiņām, kas saistās ar brīvprātīgo …