Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija

Adrese: Mežrozīšu iela 43 – 2. stāvs

E-pasts:ieva.antonsone@redcross.lv

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Krīzes centra “Burtnieks” apakšvienība “Individuālās sociālās rehabilitācijas programma”

Apakšvienība sniedz divu veidu pakalpojumu – ar un bez izmitināšanas.

Apakšvienības vadītāja, Individuālās sociālās rehabilitācijas programmu pakalpojuma bez izmitināšanas pakalpojuma koordinatore: Ieva Antonsone, 29403885

 

  • Individuālās sociālās rehabilitācijas programmu pakalpojums bez izmitināšanas ietver pasākumu kopumu psihosociālā atbalsta sniegšanai personai ar garīga (vai aizdomām par) rakstura traucējumiem atbilstoši personas individuālās vajadzībām personas dzīvesvietā.

 

Mēŗkis ir nodrošināt individuālās sociālās rehabilitācijas programmas pakalpojumu personām ar garīga rakstura traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem (mātei vai tēvam) un viņu bērnam/iem, sniedzot psihosociālu atbalstu, nodrošinot dažādu speciālistu konsultācijas, praktisku atbalstu un aktivitātes atbilstoši individuālām personas vajadzībām viņu dzīvesvietā.

 

Mērķa grupa: Rīgas pilsētas pašvaldībā deklarēti iedzīvotāji – Rīgas Sociālā dienesta klienti: persona (vecāks) ar garīga rakstura (vai aizdomām par) traucējumiem un viņa ģimenes locekļi (bērni)

Pakalpojuma apraksts: Pasākumu kopums tiek izstrādāts un realizēts ņemot vērā personas sociālās situācijas un sociālās funkcionēšanas izvērtējumu un konstatētās sociālās problēmas, kā piemēram, bērnu audzināšanas un aprūpes prasmju trūkums, mājokļa uzturēšanas grūtības, attiecību un līdzatkarības jautājumi, izglītības, nodarbinātības, saskarsmes grūtības, konflikti apkārtējā vidē, garīgās un fiziskās veselības problēmas, sadzīves prasmju trūkums u.c. Pasākumu kopums sevī ietver mērķtiecīgu speciālistu – sociālā darbinieka, psihologa, ģimenes asistenta, sociālā rehabilitētāja, aprūpētāju un citu speciālistu praktisku atbalstu, konsultācijas un dažādas citas aktivitātes. Tas pielāgots klienta individuālām vajadzībām un tiek organizēts  gan darba dienās, gan brīvdienās.

Pakalpojuma praktiskā nodrošināšana notiek klienta dzīves vietā.

Pakalpojums tiek nodrošināts pamatojoties uz Rīgas Sociālā dienesta Nosūtījumu, saskaņā ar Rīgas pilsētas pašvaldībā noteikto kārtību


  • Sociālā rehabilitācijas programma ar izmitināšanu “Sociālas rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”

Vadītāja/vecākā sociālā darbiniece:

Elīna Šeibe-Saveļjeva + 371 66065735; +371 27332646

Diennakts telefons: +371 29112885,

Adrese: Mežrozīšu iela 43 – 2. stāvs

E-pasts:elina.seibe-saveljeva@redcross.lv

 

 Pie mums ar nokļūt braucot ar 3.autobusu līdz pieturai “Silikātu iela”

Mērķis: nodrošināt individuālās sociālās rehabilitācijas programmas pakalpojumu ar izmitināšanu, lai veicinātu personas sadzīves un sociālo prasmju, sociālās funkcionēšanas spēju uzlabošanu, sociālā statusa atgūšanu un iekļaušanu sabiedrībā, dzīvot neatkarīgi un ar atbalsta personu palīdzību, kā arī, lai mazinātu risku bērna nokļūšanai ārpusģimenes aprūpē.

Mēŗka grupa: Rīgas pilsētas pašvaldībā deklarēti iedzīvotāji – Rīgas Sociālā dienesta klienti: klientes ar garīga rakstura traucējumiem un viņu bērni vecumā līdz 3 gadiem ieskaitot.

Pakalpojuma apraksts: sociālas rehabilitācijas pakalpojuma ietvarā sākotnēji veic klienta izvērtēšanu pakalpojuma atbilstībai (pirmie 3 mēneši). Sociālais darbinieks pakalpojuma ietvaros organizē un koordinē palīdzības sniegšanu, sadarbojoties ar dažādu sociālo nozaru speciālistiem, palīdzot ģimenei noteikt, atrisināt vai mazināt sociālās problēmas. Sadarbības laikā klientam tiek izstrādāts individuāls, pēc klienta vajadzībām pielāgots, sociālās rehabilitācijas plāns u.c Sociālais rehabilitētājs sniedz praktisku atbalstu vecākam bērna aprūpes un audzināšanas jautājumos, izglīto un apmāca personas dažādās apgrūtinātajās jomās. Psihologs sniedz konsultatīvu atbalstu. Psihoterapeits izmanto sarunas,  brīvās spēles, saskarsmi ar bērniem, Theraplay, u.c. atbilstošas metodes. Sociālie aprūpētāji sniedz diennkats aprūpi un uzraudzību kā arī atbalsta klientes pašaprūpē, ēdiena gatavošanā, diennakts ritma uzturēšanā.u.c  pakalpojuma ietavrā tiek piedāvātas arī sadzīves prasmju darbnīcas.

Krīzes aukle klientes akūtas slimības vai krīzes gadījumos ir kopā ar bērnu (kamēr uzlabojas klientes veselības stāvoklis, vai arī vecāks atkal ir spējīgs nodrošināt bērna aprūpi)

Ģimenei tiek nodrošināta: droša vide un labiekārtots dzīvoklis, atbilstošs aprīkojums maltītes gatavošanai, dzīvesvietas uzkopšanai, piederumi personīgajai higiēnai, aprīkojums drēbju mazgāšanai, žāvēšanai un gludināšanai, aprīkota bērnu rotaļu vieta, brīvā laika pavadīšanai ar bērnu, dažādu speciālistu individuālas konsultācijas un grupu nodarbības.

Pakalpojums tiek nodrošināts pamatojoties uz Rīgas Sociālā dienesta Nosūtījumu, saskaņā ar Rīgas pilsētas pašvaldībā noteikto kārtību.

Pakalpojums tiek sniegts ar Rīgas domes labklājības departamenta finansiālu atbalstu