Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija Kontaktpersona

Telefons: (+371) 27292520

E-pasts:  jolanta.klauca@redcross.lv

Jolanta Klauča,

Ģimenes asistentu pakalpojuma koordinatore

 

Ģimenes asistenta pakalpojums ir sociālās rehabilitācijas pakalpojums personas dzīvesvietā un nodrošina personai atbalstu un apmācību sociālo prasmju un iemaņu apgūšanā – bērnu aprūpē un audzināšanā, patstāvīgas dzīves uzsākšanā, mājsaimniecības vadīšanā, nodarbinātības jautājumu risināšanā. Pakalpojumu piešķir Rīgas Sociālais dienests izvērtējot personas vajadzības.

Tiesības saņemt ģimenes asistenta pakalpojumu ir :
• jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes, kuriem nav pietiekamu prasmju un iemaņu patstāvīgas dzīves uzsākšanai;
• ģimenēm ar bērniem, kurām nav pietiekamu prasmju un iemaņu bērnu audzināšanā un aprūpē;
• pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un personām ar pazīmēm par garīga rakstura traucējumiem, kurām nepieciešams atbalsts un apmācība sociālo prasmju apgūšanā, tai skaitā nodarbinātības jautājumu risināšanā un mājsaimniecības vadīšanā.

Par pakalpojuma saņemšanu klientam nav jāmaksā, taču ir pienākums sadarboties ar Rīgas Sociālo dienestu un aktīvi iesaistīties savu problēmu risināšanā, sniegt patiesas ziņas par savu sociālo situāciju, ievērot pakalpojuma sniedzēja noteikto pakalpojuma saņemšanas kārtību (tai skaitā sadarboties ar ģimenes asistentu).

Tiesības sniegt ģimenes asistenta pakalpojumu ir personām, kuras ieguvušas augstāko izglītību sociālajā darbā, sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas jomā, augstāko izglītību pedagoģijā vai psiholoģijā, vai profesionālo vidējo izglītību sociālās vai veselības aprūpes jomā.

Ja vēlies kļūt par ģimenes asistentu vai zini kādu, kuram nepieciešams ģimenes asistenta pakalpojums, sazinies ar mums.