Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

23.05.2020. stājās spēkā grozījumi 25.11.2014. MK noteikumos Nr.727 “Darbības programmas “Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.–2020.gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi” un tajos vairākas izmaiņas atbalsta komplektu izdales nosacījumos:

 1. Skolas piederumu komplektu izdalē izņēmuma gadījumā pēc ģimenes izvēles var izsniegt S1 vai S2 skolas komplektu atbilstoši klasei (sākumskolā vai pamatskolā), kuru skolēns apmeklē;
 2. Atbalsta komplektus var izsniegt vienai no izziņā norādītajām pilngadīgajām personām vai ģimenes (personas) pārstāvim (iepriekš definējām kā atbalsta personu) vai pašvaldības sociālā dienesta pārstāvim;
 3. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību un vienu kalendāro mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām atsevišķos gadījumos rakstiskā izziņa var tikt aizstāta ar informāciju par izziņu un tajā iekļautajiem datiem, ko sociālais dienests sniedzis attālināti, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus vai telefoniski. Rakstiska izziņa netiktu izdota.

Šajā gadījumā jāsazinās ar pašvaldības sociālo dienestu (pielikumā LM sagatavotā infografika: Ceļš līdz ES Atbalsta pakām: ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19


 

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA SAISTĪBĀ AR VALSTS IZSLUDINĀTO ĀRKĀRTAS STĀVOKLI VĪRUSA COVID-19 IZPLATĪBAS IEROBEŽOŠANAI

Ministru kabinets 07.05.2020. ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz 09.06.2020. Tas nozīmē, ka personām, kurām laikā, kad ir spēkā COVID-19 izraisītā ārkārtas situācija, beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa derīguma termiņš, tas automātiski pagarinās līdz 31.07.2020. (uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāro mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām).

Atbilstoši 07.05.2020. lēmumam, ārkārtējo situāciju valstī pagarinot līdz 09.06.2020., Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām komplektu izdales nosacījumi:

* komplekti bērniem vecumā līdz 2 gadiem izdalāmas atbilstoši vecumu grupām 

Personas ar izziņām, kam automātiski pagarināts termiņš, var saņemt atbalsta komplektus un piedalīties papildpasākumos (piemēram, saņemt individuālas konsultācijas). Izziņas par krīzes situāciju netiek pagarinātas! Sociālie dienesti izziņas par krīzes situāciju, lēmumus par atbalstu krīzes situācijā izdod no jauna.


Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) jau vairāk kā 10 gadus visā Latvijas teritorijā nodrošina Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros atbalstāmās darbības. 2018. gada 28. martā LSK un Sabiedrības Integrācijas Fonds (SIF) parakstīja līgumu Nr.2017.FEAD/PO.03/09/26 par Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros atbalstāmo darbību īstenošanu nākamajam periodam.

Saskaņā ar 2018. gada 18. decembra Ministru Kabineta (MK) apstiprinātajiem grozījumiem 25.11.2014. MK noteikumos Nr. 727 “Darbības programmas “Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.–2020.gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi”, Eiropas Savienības pārtikas un materiālās palīdzības atbalsts noteikts sekojošs:

 • grozījumi paredz, ka no 2019. gada 1. janvāra Eiropas Atbalsta fonda atbalstu papildus var saņemt arī maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz EUR 242,00, līdzšinējo EUR 188,00 vietā. Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par EUR 242, Fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu varēs saņemt visas maznodrošinātās personas vai ģimenes (personas statusu jābūt iedrukātai speciālai atzīmei, ka ģimene (persona) atbilst EAFVP atbalsta saņemšanas nosacījumiem).
 • Visām pilngadīgajām personām ir iespēja saņemt ne tikai Fonda līdzfinansētās pārtikas, bet arī higiēnas un saimniecības preces, ko līdz šim varēja saņemt tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem. Savukārt, ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešu vecumam var izvēlēties vienu no Fonda higiēnas preču pakām, kurās ir autiņbiksītes no 5 līdz 9 kilogramiem vai no 7 līdz 18 kilogramiem.
 • Līdztekus jau līdz šim uzskaitītajiem papildpasākumiem, iekļauts jauns papildpasākuma veids: socializēšanas pasākumi personas sociālo lomu, vērtību, kultūras, tradīciju apgūšanai un iekļaušanai sabiedrībā.
 • Vienkāršoti Fonda atbalsta komplektu izsniegšanas nosacījumi, svītrojot komplektu saņemšanas biežuma ierobežojumu. Paredzēts, ka persona vai ģimene, attiecīgās sociālā dienesta izsniegtās izziņas derīguma termiņa laikā var saņemt atsevišķus komplektus vai visu pārtikas, higiēnas un saimniecības preču komplektu skaitu uzreiz, nevis vienu komplektu kalendārā mēneša laikā, kā tas bija noteikts iepriekš.
 • Iepazīties ar detalizētu informāciju par programmu, tajā skaitā paku sastāvu, var ŠEIT.
Kontaktinformācija Kontaktpersona
Tālr.: +371 67686304
E-pasts: alla.kruglova@redcross.lv
Eiropas atbalsta fonda programmas vadītāja: Alla Kruglova

Kas VAR saņemt komplektus?

Persona vai ģimene, kas saņēmusi pašvaldības sociālā dienesta izdotu izziņu:

 • par atbilstību trūcīgas personas statusam,
 • kas apliecina, ka persona vai ģimene ir nonākusi krīzes situācijā,
 • kas apliecina, ka persona vai ģimene atzīta par maznodrošinātu (tās vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 EUR) – no 01.01.2019. Sociālā dienesta atzīme par atbilstību fonda saņemšanas nosacījumiem.

Ģimenēm, kurās ir bērni vecumā līdz 24 mēnešiem, ir iespēja papildus saņemt pārtikas un higiēnas preču maziem bērniem komplektus.

Šobrīd 28 partnerorganizācijas visā Latvijā nodrošina Fonda atbalsta izdali. Biedrībai “Latvijas Sarkanais Krusts” ir vairāk kā 360 izdales punkti (vietu skaits var mainīties, precīzo informāciju lūdzam skatīt zemāk pielikumā “LSK EAFVP izdales punktu darba laiks”) un izsniedz gatavas maltītes 3 zupas virtuvēs.

Komplektu piegādi partnerorganizācijām nodrošina AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Lat Eko Food”, SIA “Hermess”, SIA “Sanitex”.

LSK Zupas virtuves

 
Parka iela 6, Madona, Madonas novads, LV-4801 Rita Kromāne 26436684

Radošo domu un darba centrs „Svētelis”, Pļavu iela 2, Jelgava,

LV-3002

Ingrīda Grīnberga 29137168

Brīvības iela 47 (Balvu muiža), Balvi, LV-4501

Dzidra Sērmūkša 27878580

Lai uzzinātu vairāk par zupas virtuvju darba laikiem, aicinām skatīt izdales punktu darba laikus, kas atrodami zemāk, vai sazināties ar norādītajām kontaktpersonām Madonā, Jelgavā vai Balvos.

Ar LSK organizētajiem papildpasākumiem augustā aicinām iepazīties ŠEIT!

* LSK EAFVP izdales punktu darba laiks (uz 13.07.2020.) pieejams ŠEIT!

* LSK EAFVP izdales punktu darba laiku Rīgā un Jūrmalā atrodams ŠEIT, jo izdales Gaiziņa ielas 7 izdales punkta darba laiks tiek mainīts uz nenoteiktu laiku.

 

Ar aprakstu par pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu sastāvu aicinām iepazīties šeit: http://www.atbalstapakas.lv/vispariga-informacija

LSK īstenotā semināra “10 vienkārši paradumi zaļākai dzīvei” apskats iekļauts starptautiskā informatīvā katalogā

Pozitīvas ziņas: Eiropas Komisija FEAD (Eiropas atbasta fonds vistrūcīgākajām personām) programmas starptautiska līmeņa katalogā kā labo piemēru publicējusi informāciju par biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Rīgas centra komitejas īstenotu aktivitāti – zaļāka dzīvesveida veicināšanas semināru “10 vienkārši paradumi zaļākai dzīvei”.

Šo semināru apmeklējušas 30 trūcīgas personas Rīgā un Jūrmalā.

Apskatītie temati:
☑️veģetārās dienas,
☑️pastaigas un riteņbraukšana,
☑️dabīgā kosmētika,
☑️izvairīšanās no vienreizlietojamiem iepakojumiem,
☑️ūdens un elektrības taupīšana,
☑️vairākkārt lietojamu iepirkumu maisiņu lietošana u.c.

Katalogs (adnļu valodā) pieejams ŠEIT.
LSK pieredzes raksts izlasāms 42.-43. lpp.

2018. gadā LSK īstenotos papildpasākumus fonda ietvaros apmeklēja ap 3000 cilvēku visā Latvijā (483 papildpasākumi kopā).


Latvia - 10 Simple Habits to Live a Greener Life