Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Atzīmē Pasaules dienu bez tabakas, piedaloties akcijā „Pasmēķēji? Pietiek!”

27.maijā 2015 Uncategorized

Katru gadu 31.maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Pasaules diena bez tabakas. Sagaidot šo dienu un rūpējoties par rīdzinieku veselību, arī Rīgas domes Labklājības departaments iedzīvotājus aicina atteikties no smēķēšanas, kā arī vērš uzmanību pasīvo smēķētāju tiesībām uz brīvu, ar tabakas dūmiem nepiesārņotu dzīves telpu un vidi.

Šonedēļ, līdz 29.maijam, ikviens interesents, kuram rūp sava un līdzcilvēku veselība, aicināts apmeklēt Rīgas domes Labklājības departamenta līdzfinansētās Latvijas Sarkanā Krusta Veselības istabas, kur līdztekus konsultācijām par veselīgu dzīvesveidu notiks akcija „Pasmēķēji? Pietiek!” – tās ietvaros būs iespējams ne tikai veikt dažādus veselības mērījumus, piemēram, noteikt holesterīna līmenī asinīs vai izmērīt arteriālo asinsspiedienu, bet konsultēties arī par smēķēšanas atkarības profilaksi – gan par cigaretēs esošo vielu ietekmi uz cilvēka organismu, smēķēšanas ietekmējošiem faktoriem un pasīvo smēķēšanu, gan palīdzības iespējām, lai mudinātu rast motivāciju un spēkus smēķēšanas atkarības pārtraukšanai.

Rīgā darbojas piecas Veselības istabas ar šādiem darba laikiem:

  • Aglonas ielā 35/3 (pirmdienās: plkst. 11:00-17:00; piektdienās: plkst. 10:00-16:00);
  • Gaiziņa ielā 7 (pirmdienās: plkst. 10:00-16:00, trešdienās un ceturtdienās: plkst. 10:00-15:00);
  • Aptiekas ielā 8 (otrdienās un ceturtdienās plkst. 10:00-16:00);
  • Slokas ielā 161 (pirmdienās, otrdienās un ceturtdienās: plkst. 11:00-16:00);
  • Šarlotes ielā 1B (pirmdienās, trešdienās un piektdienās: plkst. 10:00-16:00, otrdienās un ceturtdienās: plkst. 13:00-19:00).

27.maijā plkst. 10:00-12:00 Rīgas 1.slimnīcas teritorijā, netālu no Veselības istabas Šarlotes ielā 1B, ikviens varēs izmēģināt spēkus interaktīvās vides spēlēs – lielformāta puzles likšanā par atkarības tematiku, kā izspēlēt arī spēli „Atoms”, lai pārbaudītu savu erudīciju veselības veicināšanas jautājumos. Līdztekus aktivitāšu dalībnieki tiks aicināti arī atteikties no cigaretes, lai to iemainītu pret veselīgāku alternatīvu – ābolu.

Abols pret cigareti

PVO Pasaules dienu bez tabakas atzīmēs arī Rīgas pašvaldības ārstnieciskā profila kapitālsabiedrība SIA “Rīgas veselības centrs”, kurš iedzīvotājiem divās tā filiālēs – “Ziepniekkalns” (Valdeķu ielā 57) un “Ķengarags” (Kaņiera ielā 13) šā gada 1.jūnijā laikā no plkst. 14:00 līdz 16:00 saviem pacientiem piedāvās bez maksas veikt ārējās elpošanas funkcijas noteikšanu ar spirogrāfijas metodi, kas palīdz novērtēt plaušu veselības stāvokli. Šīs akcijas laikā iedzīvotāji varēs saņemt arī Rīgas domes Labklājības departamenta atkarības speciālistu konsultācijas un gūt atbildes uz jautājumiem par smēķēšanas profilaksi, kā arī smēķēšanas vietā tiks mudināti izvēlēties ābolu – kā veselīgāku alternatīvu.

Rīgas domes Labklājības departamenta salīdzinošā pētījuma ”Riska un aizsargājošo faktoru ietekme uz atkarību izraisošo vielu lietošanas līmeni jauniešu vidū” 5.posma dati apliecina nelielu pozitīvu tendenci 15-16 gadus veco jauniešu vidū Rīgā, jo, salīdzinot 2014.gada datus ar iepriekšējiem gadiem, smēķēšanas izplatība nedaudz ir samazinājusies. Pētījumā tika analizēti dažādu atkarības vielu pamudinošie un atturošie faktori, un, kā liecina jauniešu atbildes, viens no smēķēšanas atturošiem faktoriem ir apstāklis, ka ģimenēs retāk smēķē vecāki, brāļi vai māsas, turklāt būtisku lomu spēlē arī visas sabiedrības attieksme pret smēķēšanu.

Slimību profilakses un kontroles centra dati visas Latvijas mērogā liecina, ka 2014. gadā ikdienā smēķēja 36% 15-64 gadīgie Latvijas iedzīvotāji. Lai gan SPKC jaunākie dati liecina par iepriekš nebijuši lielu smēķētāju īpatsvara samazinājumu jauniešu vidū, tomēr ir kāda satraucoša tendence, ar ko īpaši savā darbā ar jauniešiem saskaras arī Rīgas domes Labklājības departamenta atkarības profilakses speciālisti – mainījušies elektronisko cigarešu lietošanas paradumi – 2014. gadā elektronisko cigareti smēķēt pamēģinājuši bija 26% jauniešu, kas SPKC veiktajā aptaujā par 9% pārsniedz ikdienas cigarešu smēķētāju īpatsvaru. Tādēļ Rīgas domes Labklājības departamenta akcijā „Pasmēķēji? Pietiek!” īpaša uzmanība tiks vērsta arī elektronisko cigarešu smēķēšanas tēmai, kas iedzīvotāju vidū bieži vien saistās ar dažādiem mītiem par mazāku kaitīgo ietekmi uz veselību.

Tev varētu arī interēsēt:

22.-29. novembrī Latvijā norisinās HIV testēšanas nedēļa

21.novembrī 2019 Sociālais atbalsts
22.-29. novembrī Latvijā norisinās HIV testēšanas nedēļa

Sveicam 101. LSK gadadienā

20.novembrī 2019 Uncategorized
Sirsnīgi sveicam!  Pirms 101 gada, 1918. gada 20. novembrī, tika dibināta biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, kas vairāk kā gadsimta garumā nerimstoši sniedz palīdzību vismazāk aizsargātākajiem iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā. Paldies LSK biedriem, brīvprātīgajiem, darbiniekiem, partneriem un draugiem par iesaistīšanos palīdzības sniegšanā ikvienam, kam palīdzība nepieciešama visvairāk! Kopā varam palīdzēt!

Aicinām darbā SOCIĀLO MENTORU darbam ar bēgļiem un patvēruma meklētājiem

15.novembrī 2019 Uncategorized
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” aicina darbā tolerantus, komunikablus SOCIĀLOS MENTORUS darbam Patvēruma meklētāju centrā, Muceniekos, projekta „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļu vai alternatīvo statusu” ietvaros! Piedāvājam elastīgu darba laiku, apmaksātus ceļa izdevumus darba vajadzībām, kā arī unikālu pieredzi multikulturālā vidē. Garantējam atbalstu un apmācības, uzsākot darbu! Prasības Sociālajam mentoram/-ei: ✔️iegūta vismaz vidējā …

LSK Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) izdales punktu darba laiks Valsts svētku laikā

15.novembrī 2019 Uncategorized
Ar LSK Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) izdales punktu darba laiku Valsts svētkos aicinām iepazīties ŠEIT!  

Aicinām apmeklēt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pasākumu, kurā tiks prezentēta arī LSk darbība 1918.-1919.gadā

12.novembrī 2019 Izstādes
Laipni aicinām apmeklēt mūsu sadarbības partnera, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja, pasākumu, kas veltīts Latvijas Neatkarības kara simtgadei, akcentējot medicīnisko situāciju Latvijā un Latvijas Sarkanā Krusta darbības mazāk zināmos aspektus! Norises laiks: šī gada 20. novembris, plkst. 17.00, Antonijas iela 1, Rīga, Muzeja telpās. Programma: LZA īstenais loceklis, LU profesors, vēsturnieks Ēriks Jēkabsons „Latvijas Neatkarības …