Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts: ICRC aicina puses saudzēt civiliedzīvotājus

27.septembrī 2020 Starptautiskā sadarbība

Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (ICRC, Ženēva) ir noraizējusies par konflikta eskalācijas humāno ietekmi saskarsmes līnijā, kas sākās 2020. gada 27. septembra rītā. Abās pusēs starp upuriem ir civiliedzīvotāji.

ICRC aicina puses veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu civilās dzīves un infrastruktūras ievērošanu un aizsardzību saskaņā ar to pienākumu ievērot starptautisko humanitāro tiesību pamatnoteikumus.

“Mēs atkārtojam savu apņemšanos palīdzēt un atbalstīt tos, kurus skārusi šī eskalācija, kā arī darboties kā neitrāls starpnieks,” sacīja ICRC reģionālais direktors Martins Šūps. “Mēs mudinām puses vienmēr darīt visu iespējamo, lai ievērotu starptautisko humanitāro tiesību principus”.

ICRC šajā reģionā darbojas kopš 1992. gada, veicot humāno darbu saistībā ar Kalnu Karabahas konfliktu. Ar delegāciju Baku un Erevānā un misijas Kalnu Karabahā starpniecību ICRC atbalsta kopienas, kas dzīvo pie Armēnijas un Azerbaidžānas starptautiskās robežas. ICRC strādā arī, lai noskaidrotu pazudušo personu likteni un palīdzētu viņu ģimenēm, apmeklē aizturētos un darbojas kā neitrāls starpnieks, lai atvieglotu atbrīvoto personu pārvietošanu un repatriāciju.

Tev varētu arī interēsēt:

COVID-19: aktualizēta informācija par valdības lēmumu saistībā ar vīrusa izplatības ierobežošanu

Balstoties uz Veselības ministrijas publiski sniegto informāciju, esam izveidojuši uzskates materiālus saistībā ar valdības lēmumu saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem. 

Radio “PIECI.LV”: stāsts par cerību un brīvprātīgo darbu LSK

19.oktobrī 2020 Jaunieši
12. oktobrī radio “PIECI.LV” ēterā izskanēja raidījuma “Kā ir būt” 6. epizode, kurā viesojās LSKJ vadītāja Sigita Skujiņa. Raidījuma tēma ir cerība – tajā diskutēts, kas ir cerība, kur tā rodas.

Karlīna Caune: jābeidz kautrēties par mēnešreizēm (Delfi.lv)

19.oktobrī 2020 Sociālais atbalsts
Kampaņa #ZiedoMeitenēm: portāla "Delfi" raksts "Jābeidz kautrēties par mēnešreizēm! Īpašā akcijā trūcīgām meitenēm ziedos higiēnas preces"

Pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

19.oktobrī 2020 Pirmā palīdzība
LSK vairākas reizes mēnesī organizē pirmās palīdzības apmācības. Grafiks atjaunots 19.10.2020.

Turpinās palīdzības sniegšana Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem

16.oktobrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Palīdzība cietušajiem tiek nodrošināta joprojām.

LSK piedalās Latvijas Jaunatnes padomes 28. dzimšanas dienas atzīmēšanā

16.oktobrī 2020 Jaunieši
Atzīmējot Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) 28. dzimšanas dienu, jaunatnes organizācijas 25. septembrī tika aicinātas piedalīties LJP organizētā forumā.