1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
VĀRDA DIENAS
Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists
VALODU IZVĒLE    
Parakstīšanās uz jaunumiem
 
Uzzini kā sniegt pirmo palīdzību

Kā sniegt pirmo palīdzību, kad tas piepeši nepieciešams? Noskaties video un Tu zināsi! Ar ieteikumiem pirmās palīdzības sniegšanā dalās biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" pirmās palīdzības speciālists. 

Sižets tapis ar Rīga TV24 palīdzību.

Video var noskatīties šeit: http://ieej.lv/94zIl

 

Patīkamu skatīšanos!

09.12.2014

Lasīt tālāk »
 
Aicinām piedalīties pārnozaru veselības konferencē!

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” aicina pieteikt dalību pārnozaru veselības konferencē „ONKOLOĢIJA 21.GADSIMTĀ: MĀCOTIES SAIZDZĪVOT”, kas notiks 10.decembrī Maritim Park Hotel, Rīgā, Slokas ielā 1. Konference norisināsies no plkst. 9:30 – 16:30.

 

Konferences temati:

·        Onkoloģija 21.gadsimtā – tendences Latvijā un pasaulē.

·        Nozares attīstības prioritātes ārstu, valsts institūciju un sabiedrisko organizāciju skatījumā.

·        Psihosociālā atbalsta nozīme ārstēšanās procesā – zināmi Latvijā veiktā pētījuma rezultāti.

·        Onkoloģija kā prioritāte – vai veselības aprūpes izaicinājums?

·        2015.gads – vēža profilakses gads: ar ko tas būs nozīmīgs?

·        Nevalstisko organizāciju iespējas ietekmē lēmumu pieņemšanas procesus.

·        Ekspertu diskusijas, praktiskās domapmaiņu darbnīcas u.c.

 

Konferencē piedalīsies valsts institūciju pārstāvji, ārstniecības jomā praktizējošas personas, nevalstisko organizāciju dalībnieki, nozares speciālisti, starptautiskie eksperti. Konferenci organizē onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”.

 

Dalību konferencē aicināts pieteikt ikviens interesents, rakstot uz e-pasta adresi: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv vai zvanot pa tālruni: 67625339.

 

Ar detalizētu konferences programmu variet iepazīties pielikumā.

09.12.2014

Lasīt tālāk »
 
Sveiciens staprtautiskajā brīvprātīgo dienā!
Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" sirsnīgi sveic brīvprātīgos starptautiskajā brīvprātīgo dienā un izsaka lielu pateicību ikvienam, kas, ziedojot savu laiku un prasmes, palīdz tiem, kam palīdzība visvairāk nepieciešama! Kopā varam palīdzēt! LSK brīvprātīgie ir aktīvi dažādās jomās, bet kā vissvarīgākās aktivitātes var minēt šādas: • iesaistīšanās dažādu labdarības projektu organizēšanā, realizēšanā un LSK ideju popularizēšanā; • iesaistīšanās humānās palīdzības sniegšanā, piemēram, darbs humānās palīdzības savākšanas un izsniegšanas punktos; • LSK Jaunatnes organizācijas brīvprātīgie vienaudžu izglītotāji Latvijas skolās lasa lekcijas par tādām tēmām kā: HIV/AIDS, vardarbība, starptautiskās humānās tiesības, cilvēktiesības un diskriminācija, pirmā palīdzība u.c.; • cilvēki ar medicīnisko izglītību LSK veselības istabās brīvprātīgi sniedz konsultatīvu palīdzību; • iesaistīšanās pirmās palīdzības mācībās un sacensībās kā negadījumu atveidotājiem, tiesnešiem un palīgiem; • piedalīšanās bezatlīdzības asins donoru dienu pasākumos, jaunu donoru piesaistīšanā un bezatlīdzības donoru kustības popularizēšanā u.c.

05.12.2014

Lasīt tālāk »
 
Sadarbībā ar biedrību "Servisa suņu biedrība", LSK veicina cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā

Šodien, 1.decembrī, biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” parakstījusi sadarbības līgumu ar biedrību „Servisa suņu biedrība Teodors”. Sadarbības mērķis ir veicināt cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā ar servisa suņu palīdzību. Biedrība „Servisa suņu biedrība” nodrošina palīdzību ar suņiem-pavadoņiem (palīdz cilvēkiem ar redzes traucējumiem), suņiem-terapeitiem (palīdz cilvēkiem ar dvēseles kaitēm, kā arī kustību un motorikas traucējumiem) un suņiem-asistentiem (palīdz cilvēkiem ar kustību traucējumiem). Uz servisa suņu informējošā ietērpa un suņu pavadām tiks atspoguļota Sarkanā Krusta kustības emblēma – sarkans krusts, kas palīdzēs suņus vieglāk identificēt. Šādi tiek sperts solis drošākas ikdienas nodrošināšanā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī tiek veicināta to sociālā iekļaušanās un patstāvība.

Sadarbības līguma parakstīšanas brīdī piedalījās arī Servisa suņu biedrības talismans suns-pavadonis Teodors.

01.12.2014

Lasīt tālāk »
 
HIV testēšanas nedēļa turpinās!

Jau otro gadu pēc kārtas, no 21.līdz 28.novembrim, tieši nedēļu pirms Pasaules AIDS dienas, ko atzīmē 1.decembrī, vairāk kā 40 Eiropas valstīs norisināsies HIV testēšanās nedēļas pasākumi, tajā skaitā arī Latvijā.

HIV testēšanas nedēļas mērķis ir palielinātu sabiedrības informētību par to, cik svarīgi ir savlaicīgi un regulāri veikt HIV testu, lai tādējādi samazinātu cilvēku skaitu, kas dzīvo ar HIV, un kuri nezina savu diagnozi, kā arī slimības vēlīnu atklāšanu. Un uzrunāt indivīdus, kuri visvairāk pakļauti HIV infekcijas riskam, lai veicinātu šo personu atbildību par savu un citu personu veselību.

Arī Latvijā, no 21. līdz 28.novembrim Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām un HIV profilakses punktu tīklu, aicina iedzīvotājus bez maksas un anonīmi veikt HIV testu kādā no 25 vietām visā Latvijā un saņemt pirms un pēc testa konsultāciju, kuras laikā iespējams uzdot interesējošos jautājumus par HIV. Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk - LSK) 9 veselības istabās būs iespēja veikt šo eksprestestu.

1.decembrī Pasaules AIDS dienā norisināsies konference „HIV infekcija Latvijā – meklējam atbildes uz aktuāliem jautājumiem”.  Savukārt  pēcpusdienā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tiks rīkota vērienīga zibakcija (flashmob), kurā piedalīsies arī LSK brīvprātīgie jaunieši un darbinieki.

Latvija, pēc pēdējās pieejamās statistikas par 2012.gadu, diemžēl Eiropas Savienības valstu vidū ieņem otro vietu jauno HIV infekcijas gadījumu skaita ziņā. Latvijā visvairāk HIV tiek reģistrēts jaunu cilvēku vidū un heteroseksuālu cilvēku vidū (dzimumattiecības starp sievieti un vīrieti). Latvijā kopējais reģistrētais HIV infekcijas gadījumu skaits kopš 1987.gada līdz 2014.gada 1.oktobrim ir 6117 gadījumi.

 

Pielikumā esošajos dokumentos varēsiet iepazīties ar HIV eksprestesta norisi un HIV eksprestesta veikšanas vietu grafiku.

28.11.2014

Lasīt tālāk »
1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
«Iepriekšējā   Parādīti [11-15] no [152]    Nākošā »
Meklēt aktualitātēs
Ko meklēt:
Kur meklēt:
Sākuma datums: - - dd-mm-yyyy
Beigu datums: - - dd-mm-yyyy
 
Latvijas Sarkanais Krusts, Šarlotes iela 1d, Rīga, LV-1001, tālr.: 67336651, fax: 67336652, secretariat@redcross.lv Copyright 2006, Latvijas Sarkanais Krusts,