1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
VĀRDA DIENAS
Lelde, Sarmis
VALODU IZVĒLE    
Parakstīšanās uz jaunumiem
 
18.decembris - Starptautiskā migrantu diena

18. decembrī tiek atzīmēta Starptautiskā migrantu diena.  Migrācija ir cilvēku pārceļošana no vienas vietas uz otru un tā var notikt valsts robežās vai starp valstīm. Migranti ir cilvēki, kuri pamet savas mājas vai bēg no tām, lai dotos uz jaunu vietu, meklējot iespējas drošākai un labākai dzīvei. Tādējādi terminam „migrants” ir plaša nozīme un tas var ietvert patvēruma meklētājus, bēgļus, personas, kuras pārvietojas valsts iekšienē, migrējošus strādniekus un neregulārus migrantus.

Pašlaik visā pasaulē arvien aktuālāks kļūst darbaspēka migrācijas jautājums. Eiropas Savienībai, tajā skaitā Latvijai, tas ir īpaši būtiski izaugsmes un labklājības nodrošināšanai, jo, sabiedrībai novecojot, sarūk darbaspēks. Tāpat viens no iemesliem, kas palielina migrācijas tempu ir dažādās iespējas, ko ļauj izmantot Eiropas Savienība. Emigrācijai uz Eiropu var arī būt drošības vārsta loma, mazinot bezdarbu vietējā mērogā un potenciālo sociālo spriedzi, īpaši starp jauniešiem, kuriem nav darba. Tradicionāli Eiropas Savienības valstis ir droša apmešanās vieta likumīgiem patvēruma meklētājiem. Šīs valstis ir uzņēmušās saistības tos aizsargāt arī saskaņā ar starptautiskajiem tiesību aktiem. Patvēruma tiesības garantē 2000.gadā pieņemtā Eiropas Savienības Pamattiesību harta.

 

Latvijā gan 2012., gan 2013.gadā patvēruma meklētāju skatis ir vienmērīgs – attiecīgi 189 un 185 cilvēki. Visvairāk patvēruma meklētāji ieradušies no Gruzijas, Krievijas, Afganistānas, Kongo DR un Sīrijas.

 

Arī biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) aktīvi iesaistās un veicina migrantu integrāciju Latvijas sabiedrībā. No 2014.gada 5.decembra LSK ir uzsācis projektu „Atvērti pasaulei, atvērti dažādībai”, kura vispārējais mērļis ir uzlabot esošos un attīstīt jaunus Trešo valstu valsts piederīgajiem pieejamus atbalsta, adaptācijas un integrācijas pakalpojumus Latvijā. Projektā plānotas šādas aktivitātes: latviešu valodas un kultūras kursi 6 Latvijas pilsētās, izglītojošas ekskursijas, atbalsta grupas jaunajiem vecākiem, subsidēto darbavietu izveide un sagatavošana patstāvīgam darbam Latvijā, mentoru programma, informatīvie pasākumi, lai sagatavotu Trešo valstu pilsoņus naturalizācijas procesam, izglītojošu materiālu aktualizēšana par veselības un sociālās sistēmas jautājumiem Latvijā, par izglītības sistēmu un ar darba tiesībām saistītiem jautājumiem Latvijā, brīvprātīgo darbu un iespēju tajā iesaistīties Latvijā. Projekts tiek finansēts no Eiropas Trešo valstu valsts piederīgo inetegrācijas fonda līdzekļiem sadarbībā ar LR Kultūras ministriju.

 

18.12.2014

Lasīt tālāk »
 
Piesakies kampaņai „Vairosim iecietību”

Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” īstenotās kampaņas „Vairosim iecietību” ietvaros decembrī notikušas vairākas apmācības: Rīgas valsts 3.ģimnāzijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā. Kopā izglītoti 160 jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

Pēc padziļinātu zināšanu iegūšanas, jaunieši izglītos savus vienaudžus par diskriminācijas jautājumiem, veidiem un cēloņiem.

 

Vai vēlies šādas apmācības savā skolā? Raksti uz e-pastu: sanita.marnauza@redcross.lv.

 

 

Aktivitātes notiek EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 programmas „NVO fonds” NVO darbības atbalsta programmas projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/2/NAC/060 „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.12.2014

Lasīt tālāk »
 
Paldies fondam „Ziedot.lv”!

Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts”, tās krīzes centra „Burtnieks”  un īslaicīgās uzturēšanās mītnes „Burtnieks” komanda un iemītnieki izsaka milzīgu pateicību fonda „Ziedot.lv” pārstāvjiem par dāsno ziedojumu, ar kura palīdzību iepriecināti un pabaroti 107 cilvēki, tajā skaitā 35 ģimenes un 61 bērns.

Tas, kurš ņem – piepilda plaukstas,

Tas, kurš dod – piepilda sirdi.

/Laodzi/

 

18.12.2014

Lasīt tālāk »
 
LSK norisinājies Ziemassvētku pasākums!

2014. gada 16. decembrī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk - LSK) struktūrvienība Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne sadarbībā ar LSK Rīgas Centra komiteju rīkoja Ziemassvētku pasākumu ar radošajām darbnīcām bērniem.

Pasākumu apmeklēja 35 bērni, vecumā no 4 līdz 14 gadiem, no LSK sociālajiem centriem un Rīgas maznodrošinātajām ģimenēm. Radošajās darbnīcās lielākajiem bija iespēja izveidot svētku kartiņas saviem tuviniekiem, savukārt mazākajiem tika piedāvāta iespēja uzzīmēt un izkrāsot savu sniegpārsliņu. Lai vecākiem nebūtu garlaicīgi, gaidot savas atvasītes, tie darbojās svečturu izgatavošanas darbnīcā.

Tuvojoties radošo darbnīcu noslēgumam, pie bērniem ieradās Ziemassvētku vecītis ar saviem palīgiem. Tie aicināja bērnus rotaļās, kopīgi dziedāja un gāja rotaļās. Pasākuma noslēgumā katram bērnam par aktīvo iesaistīšanos svētku pasākumā tika dāvāta Ziemassvētku saldumu paciņa.

18.12.2014

Lasīt tālāk »
 
Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne meklē kolēģi!

Viena no pieredzes bagātākām jaunatnes organizācijām biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) aicina darbā LSKJ VADĪTĀJU (uz noteiktu laiku).

Darba pienākumi saistīti ar LSKJ aktivitāšu plānošanu, realizēšanu un atskaišu sagatavošanu, projektu izstrādi un vadību, reģionālo nodaļu darba pārraudzību, brīvprātīgā darba organizēšanu, u.c.

 

Lai veiksmīgi veiktu darba pienākumus Tev jābūt uzņēmīgam, atsaucīgam, draudzīgam, komunikablam, strādīgam un atbildīgam. Mazsvarīga nav prasība, ka Tev jābūt autovadītāja apliecībai un  praktiskai pieredzei auto vadīšanā.

 

Darba pienākumu veikšanai Tev būs nepieciešamas teicamas latviešu un angļu valodas prasmes, zināšanas un iemaņas saistītas ar projektu izstrādi un realizēšanu, iemaņas darbā ar datoru, lietvedības prasmes, izpratne par aktivitāšu budžeta plānošanu un atskaitīšanos, iespēja, pēc nepieciešamības,  strādāt arī nedēļas nogalēs, brīvdienās un vēlos vakaros.

No savas puses piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu, sociālās garantijas, piemaksas, atbilstoši padarītā darba rezultātiem, darba vietu Šarlotes ielā, Rīgā un elastīgu darba laiku.

Darba uzsākšanas laiks: 2015.gada janvāris (uz noteiktu laiku).

Pieteikuma vēstuli un CV (ar rekomendāciju atsaucēm) sūtīt LSK Personāla daļas vadītājai Janai Lapčenokai uz e-pastu: jana.lapcenoka@redcross.lv ar norādi „LSKJ vadītājs” līdz 2015.gada 15.janvārim (plkst.17:00).

Vairāk informācijas pa tālruni: 67686300. Sazināsimies ar izvēlētajiem kandidātiem līdz 2015.gada 16.janvārim.

18.12.2014

Lasīt tālāk »
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
   Parādīti [1-5] no [153]    Nākošā »
Meklēt aktualitātēs
Ko meklēt:
Kur meklēt:
Sākuma datums: - - dd-mm-yyyy
Beigu datums: - - dd-mm-yyyy
 
Latvijas Sarkanais Krusts, Šarlotes iela 1d, Rīga, LV-1001, tālr.: 67336651, fax: 67336652, secretariat@redcross.lv Copyright 2006, Latvijas Sarkanais Krusts,