1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
VĀRDA DIENAS
Angelika, Ruta, Rūta, Sigita
VALODU IZVĒLE    
Parakstīšanās uz jaunumiem
 
Aizvadīta Pasaules Hepatīta diena

Pasaules Hepatīta dienas ietvaros 28.jūlijā sabiedrība tika informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tika pievērsta uzmanība slimību profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai. Tāpat tika skaidrota nepieciešamība vakcinēties pret B hepatītu.

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” piedāvāja iespēju veselības istabās Latvijas reģionos un Rīgā veikt bezmaksas C hepatīta eksprestestu. Šo iespēju izmantoja 56 personas, 5 gadījumos testi bija pozitīvi. Pozitīva testa rezultāta gadījumos apmeklētājiem tika sniegta informācija, kur nekavējoties jāvēršas pozitīva testa gadījumā, lai savlaicīgi uzsāktu ārstēšanos un nenodarītu vēl lielāku kaitējumu savai veselībai.

Liela iedzīvotāju atsaucība bija arī LSK Rēzeknes komitejā, kur 28. jūlijā no plkst. 13.00 lidz 16.00 tika rīkota atvērto durvju diena. Līdzīgi kā citviet Latvijā, Rēzeknē LSK veica iedzīvotāju informēšanu par hepatīta slimību, diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi, kā arī bija nodrošināta iespēja veikt eksprestestu. Cilvēku atsaucība bija liela, kas apliecina Rēzeknes iedzīvotāju interesi par šāda veida akcijām. LSK Rēzeknes komiteja norāda, ka šāda veida pasākumu rīkošana ir ļoti labs veids, kā informēt iedzīvotājus, tādēļ centīsies tos īstenot arī turpmāk.

30.07.2014

Lasīt tālāk »
 
Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja vērš uzmanību cienīt emblēmu un ievērot humanitārās tiesības

Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (SSKK) informē, ka nemieros Palestīnā, Gazā, 25. jūlijā tika nogalināts neatliekamās medicīniskās darbinieks un 3 citi smagi ievainoti brīdī, kad tika vērsts uzbrukums pret diviem Palestīnas Sarkanā Pusmēness biedrības (PSP) neatliekamās palīdzības transportlīdzekļiem.

SSKK nosoda uzbrukumus medicīnas un neatliekamās medicīniskās palīdzības personālam, kas notikuši Gazā pēdējo divu nedēļu laikā. SKSK uzsver, ka transportlīdzekļi bijuši skaidri marķēti ar PSP emblēmu un ka tēmēšana pret medicīnas darbiniekiem ir nopietns kara likumu pārkāpums. SKSK atgādina visām pusēm par to pienākumu ievērot un aizsargāt medicīnas un neatliekamās medicīniskās palīdzības personālu un iekārtas, kā to paredz starptautiskās humanitārās tiesības.

Vairāk informācijas: http://www.icrc.org/eng/resources/documents/statement/2014/07-29-gaza-stop-the-killing.htm#.U9imrh7xSIo.facebook

30.07.2014

Lasīt tālāk »
 
Starptautiskās SKSP federācijas Eiropas zonas birojs vērš uzmanību: risks, ar kādu saskaras SKSP brīvprātīgie un darbinieki

Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (SKSP) federācijas Eiropas zonas birojs vērš uzmanību uz risku, ar kādu saskaras SKSP brīvprātīgie un darbinieki, sniedzot atbalstu tiem, kam nepieciešama palīdzība ārkārtas situācijās.

Plašākai publikai nodoti video, kas skar šo humanitārā darba svarīgo jautājumu. Pēdējā laika nemieros Ukrainā Sarkanā Krusta brīvprātīgie sniedza un turpina sniegt pirmo palīdzību. Diemžēl viens brīvprātīgais tika smagi ievainots brīdī, kad sniedza palīdzību cietušajam. Video izstrādāti sadarbībā starp Ukrainas un Somijas Sarkano Krustu, kā arī SKSP federācijas Eiropas zonas biroju.

Video (angļu un ukraiņu valodā):

https://www.youtube.com/watch?v=5d6woBTqgCQ

https://www.ifrc.org/en/news-and-media/news-stories/europe-central-asia/ukraine/respect-ukraine-red-cross-volunteers-take-risks-to-save-lives-66522/

30.07.2014

Lasīt tālāk »
 
Šodien atzīmē Pasaules Hepatīta dienu

2014. gada 28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena, kuras ietvaros iespējams apmeklēt HIV profilakses punktu (HPP) un biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabu atvērto durvju dienas, lai veiktu hepatīta testu bez maksas!

Pielikumā var iepazīties ar Pasaules hepatīta dienai veltīto pasākumu kalendāru, informāciju par LSK veselības istabu un HIV profilakses punktu darba laikiem Rīgā un reģionos, kā arī hepatīta simptomiem, diagnostiku un ārstēšanu.

Hepatīts ir aknu iekaisums, ko nereti sauc par „dzelteno kaiti”, jo ādas un gļotādu dzelte var būt viena no aknu iekaisuma izpausmēm. Vīrushepatīts ir infekcijas slimība, kuru izraisa hepatīta vīrusi. Plašāk izplatīti: A hepatīts (VHA), B hepatīts (VHB) un C hepatīts (VHC). Hepatītu izraisošie vīrusi organismā var iekļūt caur gremošanassistēmu (VHA), saskaroties ar inficētām asinīm, veicot ārstnieciskas manipulācijas vai dzimumkontaktu ceļā (VHB, VHC). Iespējama inficēšanās vertikālās transmisijas ceļā (no inficētas grūtnieces auglim). Iespējamie hepatīta simptomi:

* nespēks,

* nelaba dūša, vemšana,

* bezmiegs,

* ādas nieze,

* tumšs urīns, gaiši izkārnījumi,

* dzelte (var sākties no acu baltumiemun pārņemt visa ķermeņa ādu).

Dažkārt kāds no iepriekš minētajiem simptomiem var nebūt un slimība var noritēt arī bez jebkādiem simptomiem. Tādēļ izmanto iespēju veikt bezmaksas testu un pasargāt sevi jau laikus!

28.07.2014

Lasīt tālāk »
 
LSK darbinieku apmācības

2014. gada 24. jūlijā biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” darbinieki un brīvprātīgie piedalās apmācībās „Pašpalīdzība”. Apmācību laikā dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja apgūt divas - Bairones Keitijas un Reitera Andžeja - pašpalīdzības metodes. Tās var izmantot, strādājot gan ar klientiem, gan ar sevi, un tās palīdzēs risināt problēmsituācijas bez profesionāļa (psihologa) palīdzības. Apmācības vada psiholoģe Vineta Drāzniece.

Nākamās LSK darbinieku apmācības plānotas 2014. gada 30. jūlijā, kuru tēma būs „Supervīzija un tās nozīme sociālajā darbā”.

LSK darbinieku apmācības tiek organizētas projekta „Speram soļus rītdienas labā” (līguma Nr. DIKS-14-918-lī) ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

24.07.2014

Lasīt tālāk »
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
   Parādīti [1-5] no [189]    Nākošā »
Meklēt aktualitātēs
Ko meklēt:
Kur meklēt:
Sākuma datums: - - dd-mm-yyyy
Beigu datums: - - dd-mm-yyyy
 
Latvijas Sarkanais Krusts, Šarlotes iela 1d, Rīga, LV-1001, tālr.: 67336651, fax: 67336652, secretariat@redcross.lv Copyright 2006, Latvijas Sarkanais Krusts,